Więcej marek od

W sercu

opieki nad pacjentami

Niemiecki Instytut Serca,
Berlin, Niemcy


Dowiedz się, jak Niemiecki Instytut Serca podnosi poziom opieki nad pacjentami w stanie krytycznym, korzystając z nowego systemu oświetleniowego.
Healwell — Niemiecki Instytut Serca, Berlin

Dla nas
bardzo ważne jest,

aby pacjenci przebywający na oddziale intensywnej opieki medycznej czuli się bezpiecznie, komfortowo i mieli należytą opiekę — zarówno z medycznego, jak i emocjonalnego punktu widzenia. Całościowa koncepcja oświetlenia HealWell opracowana przez firmę Philips daje ku temu optymalną podstawę”.

 

— Prof. dr med. dr h.c. Roland Hetzer, dyrektor medyczny, Niemiecki Instytut Serca

Unikatowe, dynamiczne oświetlenie nastrojowe w salach pacjentów; oświetlenie marki Philips
Kobieta spacerująca korytarzem; oświetlenie marki Philips do obiektów służby zdrowia; Niemiecki Instytut Serca, Berlin

Wyzwanie

 

W Niemieckim Instytucie Serca codziennie ratuje się życie. Rocznie wykonuje się tutaj około 3000 operacji na otwartym sercu i ponad 1500 innych zabiegów chirurgicznych. Kierując się troską o pacjentów w stanie zagrożenia życia, właściciele jednostki postanowili jeszcze bardziej poprawić jakość opieki medycznej na oddziałach.

Odpowiednie oświetlenie 


Lekarze pracujący w Niemieckim Instytucie Serca doskonale wiedzą, jak ważnym czynnikiem w procesie leczenia jest odpowiednie oświetlenie. W ramach prowadzenia w budynku szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych inwestor zaplanował wymianę oświetlenia na nowoczesny, w pełni regulowany system, który przyczyniałby się do poprawy stanu zdrowia pacjentów. Nie tylko ułatwiałby pracę personelowi, ale także wpływałby na osoby podlegające hospitalizacji, ponieważ, jak udowodniono, odpowiednie światło korzystnie wpływa na obniżenie stresu, reguluje rytm aktywności i wypoczynku oraz steruje uwalnianiem hormonów.

 

Inwestor postanowił wykorzystać system Philips HealWell. To nowoczesne rozwiązanie w zakresie oświetlenia sal pacjentów zostało zaprojektowane w taki sposób, aby stymulować u pacjentów naturalny rytm aktywności i wypoczynku poprzez naśladowanie cyklu dnia i nocy. Pacjenci przyjmowani do szpitala często nie mogą prawidłowo odpoczywać, co ma negatywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Dzięki systemowi HealWell, który spełnia wszystkie normy higieny, pacjenci zachowują naturalny wzorzec snu, a także mogą dowolnie dostosować natężenie i charakter oświetlenia w ciągu dnia.

 

W pomieszczeniach wypoczynkowych zainstalowano panele Luminous Textile, zapewniające dodatkowy poziom komfortu. Świecąc przyjemnymi, zmieniającymi się barwami, tworzą atmosferę relaksu, a także pochłaniają dźwięk. Nowy system oświetlenia przyczynia się do poprawy poziomu opieki medycznej i warunków pracy. Wszakże zdrowie pacjentów jest najważniejsze.


Każdy pacjent może sterować oświetleniem w swoim pokoju za pomocą pilota zdalnego sterowania, wybierając spośród preferowanych ustawień barw. Możliwość panowania nad otoczeniem przyczynia się do poprawy samopoczucia.

HealWell

HealWell  

Luminous Textile

Luminous Textile

 

Poprawa samopoczucia pacjentów
za pomocą światła

Zespół

Niemiecki Instytut Serca, Berlin, Niemcy

Klient

Prof. Roland Hetzer

Klient

Thomas Michael Höhn

Klient

MRBS Architekten Berlin

Planowanie i nadzór

IBP-Ingenieurbüro Pilz & Partner

Specjaliści ds. rozwiązań elektrycznych

Philips Lighting, Juliane Lokat

Konsultant ds. oświetlenia

Armin Mross

Zarządzanie projektem

Pokrewne projekty