Więcej marek od

Zdobywanie

zaufania pacjentów

Operations-Zentrum Süd 
Lubeka, Niemcy


Zobacz korzystny wpływ nowego oświetlenia na samopoczucie pacjentów w centrum Operations-Zentrum Süd.
Sala operacyjna w centrum Operations-Zentrum Süd oświetlona energooszczędnym oświetleniem LED marki Philips Lighting

Naszym celem było
stworzenie

atmosfery, która wpływa pozytywnie na pacjentów i wzbudza ich zaufanie. Powinna także motywować personel i przyczyniać się do poprawy poziomu opieki zdrowotnej. Światło odegrało tu decydującą rolę”.

 

— Andreas Janzen, anestezjolog, dyrektor zarządzający, Lumaris-Verwaltungs GmbH — Operations-Zentrum Süd

Punkt rejestracji w centrum Operations-Zentrum Süd; oświetlenie marki Philips Lighting
Poczekalnia w centrum Operations-Zentrum Süd w oświetleniu marki Philips Lighting do obiektów służby zdrowia

Wyzwanie

 

Szpital Sana w Lubece jest głównym i największym ośrodkiem opieki zdrowotnej w rejonie. Jedną z części kompleksu złożonego z 13 jednostek jest centrum operacyjne Operations-Zentrum Süd. Czy nowe oświetlenie zdoła stworzyć bezstresową atmosferę relaksu oraz spełnić surowe wymagania stawiane placówkom medycznym?

Odpowiednie oświetlenie 


Do stworzenia atmosfery produktywnego miejsca pracy wykorzystano oprawy Rotaris, których przyjemne światło nie powoduje efektu olśnienia. W punkcie rejestracji pojawiły się oprawy DayWave, zapewniające przyjemny nastrój dzięki dynamicznemu, świeżemu światłu. Poczekalnię, pokój przygotowawczy oraz strefę sal operacyjnych wyposażono w oprawy iColor Cove MX Powercore o delikatnie mieniących się kolorach.


Aby spełnić surowe normy w zakresie sterylności i higieniczności w salach operacyjnych zainstalowano oprawy TBS426 typu cleanroom. Sale pooperacyjne wyposażono w oprawy Savio, których dynamiczne światło sprzyja powrotowi do zdrowia. Po operacji można włączyć ciepłe światło białe, aby następnie zmienić barwę na chłodniejszą, pomagając pacjentom obudzić się po znieczuleniu. W korytarzach pojawiły się dodatkowe lampy wnękowe i światła kolorowe, pozwalające stworzyć spokojną atmosferę relaksu.

 

Nowe oświetlenie spełnia wszystkie oczekiwania pacjentów i personelu centrum. Światło dostosowane do konkretnych etapów leczenia przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia. Na przykład delikatne, miękkie oświetlenie w punkcie rejestracji i w poczekalniach ułatwia zrelaksowanie się i redukuje stres.

 

Nowy system oświetlenia przyczynia się do obniżenia kosztów operacyjnych szpitala. Znakomita wydajność lamp LED redukuje zużycie energii i obniża emisję dwutlenku węgla, a także minimalizuje konieczność prowadzenia prac konserwacyjnych.

  • DayZone
    DayZone
    W ogólnym oświetleniu biur klienci szukają możliwości wykorzystania zalet technologii LED — rozwiązań przyjaznych dla środowiska i z nowatorskim wzornictwem.Nasza oprawa LED DayZon...
  • iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore
    Oprawy LED iColor Cove MX Powercore o wysokim strumieniu świetlnym oferują praktycznie nieograniczone możliwości w dziedzinie oświetlania wnęk i miejsc wymagających zaakcentowania ...

Poprawa samopoczucia
dzięki światłu

Zespół

Andreas Janzen, dyrektor zarządzający, Lumaris-Verwaltungs-GmbH

Sabine Mai, Mailight

Planowanie oświetlenia
Strona internetowa

Juliane Lokat, Holger Dürholt

Konsultanci firmy Philips

Pokrewne projekty