You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Tworzenie
elastycznych przestrzeni

Planmeca,
Helsinki, Finlandia

 

Zobacz, jak wystawowe oświetlenie LED przyczynia się do ograniczenia zużycia energii w firmie Planmeca i pozwala zachwycać odwiedzających.

Oświetlenie wystawowe marki Philips, łącznie z unikatowymi taflami światła, tworzy w pomieszczeniu wystawowym firmy Planmeca wyjątkową atmosferę

Wybraliśmy
nowoczesne rozwiązanie,

które stworzy stylową i modną przestrzeń na kilka lat”.

 

— Jussi Ylisaari, kierownik ds. obsługi posprzedażnej, Planmeca Ltd.

Niezwykłe tafle światła tworzą w sali wystawienniczej firmy Planmeca wyjątkową atmosferę; energooszczędne oświetlenie marki Philips

Wyzwanie

 

Firma Planmeca jest pionierem w zakresie nowoczesnych rozwiązań stomatologicznych. Produkowane przez nią urządzenia i oprogramowanie są znane na całym świecie. Przeprowadzając modernizację przestrzeni wystawienniczej, zarząd firmy zdecydował się na oświetlenie, które podkreślałoby i akcentowało kolory, jakość i charakter produktów firmy.

Odpowiednie oświetlenie 

 

Wygląd jest dla firmy Planmeca bardzo ważny. Jej produkty są różnorodne, kolorowe i w dużej mierze dopasowywane do oczekiwań klienta. Oznacza to, że artykuły obecnie eksponowane w pomieszczeniu wystawowym mogą w ciągu kilku miesięcy ulec dramatycznej zmianie. Z tego powodu ważne było, aby światło podkreślało jakość produktów i ich kolor, a także dostosowywało się do nowych potrzeb.

 

Do wykończenia sufitu i ścian przestrzeni użyty został Barrisol — materiał przepuszczający światło, pod którym ukryto oprawy ColorGraze. W rezultacie powierzchnie promieniują jasnym światłem, tworząc unikatową, nowoczesną atmosferę. Źródło światła pozostaje jednak ukryte przed oczami odwiedzających. Natężenie i barwę światła można zmieniać za pomocą panelu dotykowego. Ułatwia to prowadzenie prezentacji, w czasie których pokazywane są np. zdjęcia rentgenowskie.

 

Główne źródło światła stanowią oprawy LuxSpace. Ich czyste, orzeźwiające światło doskonale współgra z białymi powierzchniami. Produkty na wystawie oświetlają lampy punktowe StyliD — efekt przypomina ten znany z galerii sztuki. Dzięki temu kolor i nowoczesne wzornictwo każdego produktu są doskonale widoczne i akcentowane.

 

Mimo że nowy układ oświetlenia wykorzystuje więcej opraw, zużycie energii znacząco spadło wskutek wykorzystania technologii LED. Ponadto automatyczny system zmiany natężenia światła w nocy przyczynia się do dodatkowych oszczędności.

  • ColorGraze EC Powercore
    ColorGraze EC Powercore
    Niektóre zewnętrzne detale architektoniczne wymagają oświetlenia objętościowego z rozmytą granicą wiązki. Oprawa Graze EC Powercore emituje taką specyficzną wiązkę, oferując przy t...

Eksponowanie produktów
w najlepszym świetle

Zespół

Planmeca LTD

Pokrewne projekty