Więcej marek od

Uśmiechy dzieci

to najlepsza nagroda

Ronald McDonald VU,
Amsterdam, Holandia


Zobacz, jak oświetlenie LED do obiektów służby zdrowia poprawia samopoczucie dzieci w szpitalu Ronald McDonald VU.
Tunel wzbogacony technologią LED marki Philips Lighting; Centrum Medyczne VU; miasteczko dla dzieci Ronald McDonald Kinderstad; Amsterdam

Tunel to
niesamowita przygoda

zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Dzieci są bardzo szczęśliwe”.

 

— Marijke Peer, burmistrzyni miasteczka dla dzieci Ronald McDonald VU Kinderstad

Wyzwanie

 

Pracownicy centrum medycznego VU w Amsterdamie wiedzą, jak troszczyć się o małych pacjentów. Aby odwrócić ich uwagę od choroby, postanowili stworzyć wyjątkowy plac zabaw: Ronald McDonald VU Kinderstad. Czy nowe oświetlenie pozwoli dzieciom zapomnieć o zmartwieniach?

Odpowiednie oświetlenie 


Kinderstad przypomina małe wesołe miasteczko. Jest tutaj niewielkie boisko, tor wyścigowy, studio radiowe, kącik komputerowo-telewizyjny i miejsce do oglądania samolotów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność tego miejsca, zdecydowano się na modernizacje oświetlenia, którą powierzono firmie Philips.


Aby dodać odrobinę magii w przejściu łączącym szpitalne otoczenie z bajkowym światem miasteczka Kinderstad, zaprojektowano specjalny, podświetlany tunel. Cieszy się on ogromną popularnością wśród dzieci odwiedzających miasteczko Kinderstad. Tunel ma siedem metrów długości i jest wystarczająco szeroki, aby pomieścić łóżko. Z tego powodu i ze względów bezpieczeństwa zainstalowane wewnątrz oświetlenie musiało być wystarczająco jasne, aby zapewnić doskonałą widoczność, ale nie na tyle mocne, aby wywoływać u dzieci ataki padaczki.


Po wielu próbach zdecydowano się na oświetlenie VidiWall DPIX 600. Ułożone w sieć umożliwia, dzięki kolorowym diodom LED RGB, wyświetlanie łagodnych kolorów i efektów świetlnych, a także obrazów sterowanych za pomocą komputera. Aby osiągnąć oczekiwany rezultat, w 15-centymetrowych odstępach rozmieszczono 1772 moduły LED i ukryto je za przeźroczystą osłoną wykonaną z tworzywa, która znakomicie rozprasza światło. Procesor obrazu VidiWall umożliwia wyświetlenie w tunelu kolorowych tęczy, a także ruchomych obrazów, takich jak krople deszczu lub trawa poruszająca się na wietrze.


Podświetlany tunel zachwyca dzieci, odwracając ich uwagę od szpitalnego otoczenia. Piękne, zmieniające się barwy wpływają uspokajająco szczególnie na niepełnosprawne intelektualnie dzieci przewożone przez tunel.

VidiWall DPIX 600

VidiWall DPIX 600

Kreowanie i kontrola otoczenia za pomocą światła. Tymi wszechstronnymi diodami LED można dowolnie sterować za pomocą komputera, tworząc niezapomniane efekty.

Światło poprawiające 
nastrój

Zespół

Centrum medyczne VU

Sponge Architects

Architekt/Opinia
Strona internetowa

Kropman/Intos

Instalator

Pokrewne projekty