Więcej marek od

Bezpieczna droga

do szpitala

Szpital Asklepios Klinik St. Georg, Hamburg, Niemcy


Dowiedz się, jak oświetlenie zewnętrzne poprawia bezpieczeństwo na terenach wokół szpitala Asklepios Klinik St. Georg.

Oświetlenie zewnętrzne szpitala Asklepios Klinik St. Georg, wzbudzające uczucie bezpieczeństwa; oświetlenie marki Philips Lighting

W ramach programu
Ekologiczny Szpital

i dzięki współpracy z naszym oficjalnym partnerem — firmą Philips — udało się doprowadzić do znaczących zmian pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Dzięki wyjątkowo wydajnym rozwiązaniom LED firmy Philips nasz szpital został nominowany jako Partner Ekologiczny Miasta Hamburga”.
Oświetlone miejsca parkingowe przy szpitalu Asklepios Klinik St. George; oświetlenie marki Philips Lighting
Doskonale oświetlona ulica obok miejsc postojowych przy szpitalu Asklepios Klinik St. George; oświetlenie marki Philips Lighting

Wyzwanie


Szpital Asklepios Klinik w Hamburgu to doskonały przykład nowoczesnej służby zdrowia. Lecząc 80 000 pacjentów rocznie, zyskał krajową reputację punktu świadczenia usług najwyższej jakości. Podczas modernizacji elewacji budynku, zarząd szpitala zaplanował wymianę oświetlenia na energooszczędne, które zagwarantowałoby wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa na terenach wokół szpitala.

Odpowiednie oświetlenie

 

Obecny system obejmował 175 punktów świetlnych oświetlających łącznie 140 000 metrów kwadratowych powierzchni. Jego modernizacja nie była prostym zadaniem. Władze szpitala chciały, aby zużyte lampy rtęciowe zostały wymienione na nowoczesne lampy LED. Wyzwanie polegało na dopasowaniu nowego oświetlenia do charakterystyki budynku i istniejących mocowań.

 

Firma Philips zabrała się do pracy. Przy wejściu dla odwiedzających od ulicy Lohmühlenstrasse zainstalowano 12 modułowych lamp ulicznych SpeedStar. Dotychczas ukryte w cieniu miejsca parkingowe udało się oświetlić, wykorzystując nowy projekt lamp z charakterystycznymi łukami, świecących mocnymi wiązkami. Lampy znajdujące się po przeciwnej stronie bruku zostały wymienione na nowe, modułowe lampy CitySpirit LED o dużej jasności.

 

Na terenach wokół szpitala i przy głównej ulicy — Kirschbaumallee — zamontowano lampy CitySoul LED. Wysoka jakość oświetlenia sprawia, że przebywając w okolicach szpitala po zmroku można czuć się bezpiecznie. Udało się także osiągnąć cele ekologiczne. W 2011 r. za duże osiągnięcia w zakresie ekologii szpital otrzymał certyfikat Partnera Ekologicznego Miasta Hamburga.

 

Od czasu modernizacji systemu oświetlenia klinika oszczędza 52 800 kWh energii rocznie. W porównaniu z poprzednimi wynikami oszczędności sięgają 55%. Co więcej, nowe oświetlenie przy ulicy Kirschbaumallee zużywa aż o 90% prądu mniej.

  • CitySoul LED
    CitySoul LED
    Klasyczne wzornictwo CitySoul dobrze pasuje do współczesnego otoczenia miejskiego. Prosty, płaski, eliptyczny kształt oprawy tworzy elegancki punkt świetlny, poprawiając estetykę p...
  • SpeedStar
    SpeedStar
    Władze miast muszą stawić czoła rosnącym wymaganiom oszczędności energii przez ograniczenie poziomu poboru mocy i emisji CO2, ale muszą przy tym zachować zgodność z norm...

Pokrewne projekty