You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Całodobowa

opieka

Szpital Asklepios Klinik
Dzielnica Barmbek, Hamburg, Niemcy

   

Dowiedz się, jak dzięki oświetleniu do obiektów służby zdrowia szpital Asklepios Klinik w dzielnicy Barmbek może świadczyć opiekę całą dobę.
Iluminacja fasady szpitala Asklepios Klinik w dzielnicy Barmbek; oświetlenie marki Philips Lighting

Jako szpital

dołączyliśmy

do programu Ekologiczny Szpital. Z tego powodu na korytarzach naszej placówki wykorzystuje się nowoczesne oświetlenie LED marki Philips, które jest nie tylko trwałe, lecz także energooszczędne. To bardzo ważne, ponieważ oświetlenie w korytarzach musi być włączone przez całą dobę”.

 

— Stefan Tefke, dyrektor szpitala, Technologia-Zaopatrzenie-Logistyka-IT

Oświetlenie korytarzy w szpitalu Asklepios Klinik w dzielnicy Barmbek, Hamburg, Niemcy; oświetlenie marki Philips Lighting

Wyzwanie


Marka Asklepios jest liderem w zakresie nowoczesnej opieki zdrowotnej. Obsługując 150 placówek medycznych w Niemczech, jest największym prywatnym operatorem w zakresie opieki zdrowotnej w Europie. Gdy jedna z jej placówek, mieszcząca się w dzielnicy Barmbek, dołączyła do rządowego programu Ekologiczny Szpital, konieczne okazało się zwiększenie jej ekologiczności przy zachowaniu 24-godzinnej opieki zdrowotnej.
Korytarze w szpitalu Asklepios Klinik w dzielnicy Barmbek; oświetlenie marki Philips

Odpowiednie oświetlenie

 

Prace rozpoczęły się od wymiany 3600 świetlówek fluorescencyjnych zainstalowanych w korytarzach na nowoczesne lampy MASTERLED. Ich jasne, przyjemne światło ułatwia poruszanie się po korytarzach placówki. Brak migotania, minimalne zużycie energii i trzykrotnie dłuższy okres pracy w porównaniu ze świetlówkami fluorescencyjnymi to wyjątkowe zalety nowego oświetlenia. W korytarzach zainstalowano także 944 lampy LuxSpace i 577 lamp LuxSpace mini.

 

Nowe oprawy oświetleniowe będą przez wiele lat przyczyniać się do obniżania zużycia energii, nie wymagając konserwacji. Prace modernizacyjne prowadzono także w łazienkach i toaletach, w których zainstalowano 78 opraw oświetleniowych typu downligth LuxSpace Compact Power. W innych pomieszczeniach zamontowano 1000 lamp MASTER LEDspot GU 5.3 jako oświetlenie ogólne. Nowe oprawy świecą światłem wysokiej jakości, poprawiając widoczność i tworząc przyjazną atmosferę dla pacjentów, osób odwiedzających i pracowników kliniki. Pełna zgodność ze wszystkimi normami gwarantuje, że oświetlenie przyczynia się do poprawy stanu zdrowia wszystkich chorych.

 

Od czasu przejścia na technologię LED pobór mocy w zmodernizowanych pomieszczeniach szpitala zmniejszył się o 1 172 290 kWh rocznie (21%). Pozwoliło to zmniejszyć koszty energii o 164 120 euro oraz znacząco obniżyć emisję dwutlenku węgla. Ponadto dzięki długiemu, bezobsługowemu okresowi eksploatacji, wynoszącemu aż 50 000 godzin, koszty konserwacji oraz koszty wynikające z tytułu przerw w świadczeniu usług zostały w dużym stopniu zminimalizowane.

  • MASTER LEDtube EM/Mains
    MASTER LEDtube EM/Mains
    Lampa Philips MASTER LEDtube to źródło światła LED umieszczone w module o rozmiarach świetlówki. Jej unikatowa konstrukcja zapewnia doskonale jednorodny wygląd, nie do odróżnienia ...
  • MASTER LEDspot 230V
    MASTER LEDspot 230V
    Delivering a warm, halogen-like accent beam, MASTER LEDspot MV is a perfect fit for spot lighting (track, corridors, lift lobbies, display cases and cabinets) in the hospitality in...

Pokrewne projekty