Więcej marek od

Łagodzenie niepokoju

za pomocą światła

Szpital Dziecięcy w Altonie, Hamburg, Niemcy

 

Dowiedz się, jak oświetlenie do obiektów służby zdrowia poprawia komfort pacjentów Szpitala Dziecięcego w Altonie w Niemczech.

Barwne, uspokajające otoczenie pomieszczeń w Szpitalu Dziecięcym w Altonie; oświetlenie marki Philips Lighting

Barwne,
uspokajające otoczenie

pozytywnie wpływa na stan poważnie chorych dzieci i młodzieży, łagodząc niepokój. Z tego powodu staramy się unikać tworzenia atmosfery typowej dla szpitali. Rozwiązanie zaoferowane przez firmę Philips pozwala stworzyć pozytywną atmosferę gościnności”.

 

— Swen Höpfner, zastępca kierownika zarządzającego, Szpital Dziecięcy w Altonie (AKK), Hamburg

Sale dla pacjentów w Szpitalu Dziecięcym w Altonie; oświetlenie marki Philips Lighting

Wyzwanie

 

Kiedy w szpitalu Bergmannsheil Buer otwierano nowy oddział mogący przyjąć 31 pacjentów, chciano stworzyć w nim wyjątkową atmosferę hotelu. Zespół pracowników firmy Philips był gotowy do pomocy, ale stworzenie przyjaznej atmosfery było tylko częścią wyzwania. Konieczne były: zapewnienie wysokich standardów higieny i technologii, znakomita energooszczędność i szybki zwrot z inwestycji.

Odpowiednie oświetlenie


Oświetlenie LED okazało się najlepszym rozwiązaniem. Aby zapewnić najbardziej przystępne rozwiązanie, sale pacjentów i rodziców oraz pomieszczenia mieszkalne i recepcję wyposażono w 128 opraw oświetleniowych DayZone. Przyjazne światło, które nie powoduje efektu olśnienia, tworzy gościnny, przyjemny nastrój zarówno dla pacjentów, jak i pracowników.

W łazienkach zainstalowano ciepłe, energooszczędne oświetlenie LuxSpace w oprawach typu downlight. W korytarzach i na stołówce zainstalowano lampy iW Cove Powercore, zapewniające przyjemne efekty świetlne i urozmaicające tło pomieszczeń. Moduły Powercore można regulować w zakresie temperatury barwowej i natężenia światła, dopasowując oświetlenie do bieżących potrzeb.
Fasada i elewacja budynku zostały urozmaicone elementami oświetlenia LED i światłami punktowymi wbudowanymi w podłoże.

 

Obecnie zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, panuje przyjemny nastrój relaksu. Jest on uderzająco różny od atmosfery tradycyjnego szpitala. Żywe kolory i atrakcyjne otoczenie sprawiają, że można szybko zapomnieć, że jest się w szpitalu.

Ponieważ wykorzystano technologię LED, oświetlenie jest trwałe i przede wszystkim opłacalne ze względu na niskie koszty utrzymania i minimalny pobór energii.

  • DayZone
    DayZone
    W ogólnym oświetleniu biur klienci szukają możliwości wykorzystania zalet technologii LED — rozwiązań przyjaznych dla środowiska i z nowatorskim wzornictwem.Nasza oprawa LED DayZon...
  • iW Graze MX Powercore
    iW Graze MX Powercore
    Konstrukcje architektoniczne często wymagają liniowych opraw, aby oświetlić wiele kondygnacji przy minimalnej odległości od ściany. Właściciele/użytkownicy nieruchomości potrzebują...

Pokrewne projekty