Wyjątkowy sposób odwrócenia uwagi

najmłodszych pacjentów

Szpital Dziecięcy w Birmingham, Wielka Brytania  

 

Dowiedz się, jaki wpływ na zmniejszenie uczucia lęku u pacjentów Szpitala Dziecięcego w Birmingham w Wielkiej Brytanii ma nowe oświetlenie do obiektów służby zdrowia.

Instalacja Imagination Light Canvas marki Philips Lighting w Szpitalu Dziecięcym w Birmingham

Od czasu wdrożenia programu EHE

ponad 10 lat temu możemy obserwować, jak przyjazne otoczenie wpływa na przyśpieszenie procesu powrotu do zdrowia.

 

— Sarah Waller, dyrektor, The King’s Fund EHE

Dziecko zaciekawione instalacją Imagination Light Canvas marki Philips Lighting nie zwraca uwagi na szpitalne otoczenie; Szpital Dziecięcy w Birmingham
Dziecko bawiące się instalacją Imagination Light Canvas marki Philips Lighting

Wyzwanie

 

Szpital Dziecięcy w Birmingham w Wielkiej Brytanii jest pionierem w zakresie nowoczesnej opieki nad pacjentami. Przez ostatnie 10 lat uczestniczył w programie poprawy jakości szpitalnego otoczenia (ang. Enhancing the Healing Environment — EHE), zapoczątkowanym przez organizację The King's Fund, którego celem było udowodnienie, że przyjazne i spokojne otoczenie sprzyja powrotowi do zdrowia. Czy oświetlenie również ma w tym swój udział?

Dziecko dotykające instalacji Imagination Light Canvas marki Philips Lighting w Szpitalu Dziecięcym w Birmingham

Odpowiednie oświetlenie


Przed rozpoczęciem prac renowacyjnych oddział nefrologii dziecięcej nie był przyjemnym miejscem do odwiedzania. Znajdując się na niższym poziomie w budynku szpitala, był źle oświetlony, bezbarwny i nijaki. Niektórzy młodsi pacjenci przebywający na nim kilka razy w tygodniu mogli w ciemnych korytarzach odczuwać zaniepokojenie. Wiadomo było, że odświeżenie otoczenia pozytywnie wpłynie na samopoczucie wszystkich chorych.

Modernizacja oddziału była dziecinne prosta dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oświetleniowym do obiektów służby zdrowia. W ramach prac w szpitalu pojawiła się pierwsza tego typu, niezwykle nowatorska instalacja świetlna w Wielkiej Brytanii — Imagination Light Canvas. Składa się ona ze 144 kwadratowych płytek LED o łącznych rozmiarach 3 na 1,5 metra, świecących jasnym i soczystym światłem. Ciepłą poświatę z drugiej strony instalacji tworzą lampy iColor Cove.

Instalacja Imagination Light Canvas może wyświetlać zarówno zaprogramowane animacje, jak i pokazy świetlne tworzone na bieżąco przez dzieci poprzez bezpośrednią interakcję z barwnymi panelami. Jej nieustanna zmienność fascynuje wszystkich pacjentów poddawanych terapii, odwracając uwagę od szpitalnej rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu energooszczędnych lamp LED instalacja nie tylko podnosi estetykę otoczenia i poprawia samopoczucie osób przebywających na oddziale, ale także pobiera mniej prądu niż typowy toster.

„Instalacja Imagination Light Canvas to doskonały przykład, jak za pomocą oświetlenia można w prosty sposób poprawić samopoczucie osób w każdym wieku. Potwierdzają to szczere uśmiechy dzieci, które zjawiają się na oddziale i pierwszy raz widzą barwną instalację. A to właśnie ich radość jest w tym wszystkim najważniejsza”.

 

— Peter Maskell, prezes, Philips Electronics

  • iColor Cove QLX
    iColor Cove QLX
    iColor Cove QLX to kompaktowa liniowa oprawa LED generująca nasycone wielokolorowe światło i dynamiczne efekty we wnękach, miejscach wymagających zaakcentowania i innych przestrzen...

Pokrewne projekty