Więcej marek od

Przemiana budynków  

w światełka nadziei

Szpital Dziecięcy w Phoenix,
Arizona, USA


Dowiedz się, jak kolorowe oświetlenie czyni Szpital Dziecięcy w Phoenix przyjemniejszym miejscem.
Film przedstawiający możliwości oświetlenia w Szpitalu Dziecięcym w Phoenix

Tylko w przypadku
systemu Philips Color Kinetics

mogliśmy liczyć na odpowiednią jakość, specjalistyczne produkty i merytoryczne wsparcie niezbędne do zrealizowania naszej wizji”.

 

— Scott Oldner, Scott Oldner Lighting Design

dziewczynka trzymająca misia

Wyzwanie


Szpital Dziecięcy w Phoenix przechodził gruntowną renowację. W ramach kosztującej 538 mln dolarów rozbudowy planowano przemienić główny budynek w symbol pozytywnego myślenia widoczny ze wszystkich stron. Wewnątrz inwestor zaplanował wystrój, który w radosny sposób mógłby odwrócić uwagę chorych i ich rodzin.
Punkt rejestracji szpitala dla dzieci w Phoenix w oświetleniu marki Philips Lighting

Odpowiednie oświetlenie 

 

Wizyta w szpitalu jest trudnym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. Z tego powodu podjęto decyzję, aby wystrój wnętrza placówki odwracał uwagę małych pacjentów od szarej codzienności. Pierwotny projekt przewidywał prawdziwą fontannę w głównym korytarzu. Jednak ze względu na ograniczenia budżetowe konieczne było alternatywne rozwiązanie. Do stworzenia złudzenia płynącej wody wykorzystano oprawy iColor Cove MX Powercore, świecące w różnych odcieniach błękitu i akwamaryny.


W lobby i korytarzach także zaplanowano nowe oświetlenie, które stworzyłoby radosną atmosferę. Do jego realizacji wykorzystano te same oprawy iColor Cove MX Powercore, świecące w żywych kolorach. Dzięki nim wnętrze szpitala wygląda jak w bajce.


Podobnie zatroszczono się o iluminację gmachu szpitala. Zgodnie z głównym założeniem budynek miał być symbolem pozytywnego myślenia. Jednocześnie projektanci stali w obliczu ograniczeń budżetowych i ekologicznych. Wykorzystanie opraw iColor Accent Powercore pozwoliło doskonale zaakcentować charakterystyczne żebra fasady, które mienią się teraz wieloma kolorami. Długie wstęgi światła schodzą po przedniej fasadzie budynku, łącząc się z oświetleniem w lobby.


Żywe, dynamiczne oświetlenie szpitala stanowi źródło radości i spokoju zarówno dla pacjentów, jak i osób odwiedzających.

  • iColor Accent MX Powercore
    iColor Accent MX Powercore
    iColor Accent MX Powercore is a direct view linear LED fixture ideally suited for creating long ribbons of color and color-changing effects. Variable resolution offers the precisio...
  • iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore
    Oprawy LED iColor Cove MX Powercore o wysokim strumieniu świetlnym oferują praktycznie nieograniczone możliwości w dziedzinie oświetlania wnęk i miejsc wymagających zaakcentowania ...

Pokrewne projekty