You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Mniejszy stres 
w czasie porodu

    • Manage your projects with MyProjects
      Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

Szpital Nordsjællands,

Hillerød, Dania

 

Zobacz, jak oświetlenie do obiektów służby zdrowia ułatwia poród w szpitalu Nordsjællands w Danii.

Pielęgniarka i dziecko w sali porodowej w szpitalu Nordsjællands

Wszystko poszło
naprawdę dobrze.

To było tak, jakbym się znalazła w innym, bezpieczniejszym świecie. Bardzo pomocne okazały się wskazania prawidłowego oddychania. Patrząc na ścianę, niemal zaczynam wykonywać ćwiczenia oddechowe. Niesamowite. Wystarczy się zrelaksować i wczuć w moment”

— pacjentka szpitala
Sala porodowa oświetlona w kolorze pomarańczowym
Sala porodowa oświetlona w kolorze morskim

Wyzwanie

 

Szpital Nordsjællands troszczy się o młode matki. Aby uczynić poród mniej bolesnym i stresującym doświadczeniem, postanowiono wykorzystać najnowszą technologię światła i dźwięku. We współpracy z firmami Philips i Wavecare w szpitalu udało się stworzyć dwie wyjątkowe sale porodowe.

Dziecko; szpital Nordsjællands

Odpowiednie oświetlenie

 

Nowe sale porodowe powstały w ramach projektu partnerstwa publiczno-prywatnego w zakresie innowacji (PPI). Inwestor liczył, że użycie łagodnego światła i spokojnej muzyki złagodzi stres w czasie porodu. Ponadto instalacja została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić rodzącym prawidłowe oddychanie poprzez wyświetlanie łatwych do naśladowania wizualizacji.
 

„Inwestor chciał, aby w nowych pomieszczeniach panowała inna atmosfera niż w pozostałych częściach szpitala” — mówi Bjørn Wennerwald, kierownik projektu w firmie Wavecare. „Postanowiliśmy stworzyć nastrój, jaki zazwyczaj panuje w spa, i uznaliśmy, że świecące tkaniny Luminous Textile marki Philips będą się do tego znakomicie nadawać. Warto było też skorzystać z ogromnej wiedzy w zakresie dynamicznego oświetlenia, jaką posiadają pracownicy firmy Philips”.
 

Podczas akcji porodowej korzysta się z trzech programów łączących światła, muzykę i ruchome obrazy: programu powitalnego, programu oddychania oraz programu relaksacyjnego. Nowy system ułatwia rodzącym zrelaksowanie się i skoncentrowanie na oddychaniu. „Nie przypominam sobie żadnej pacjentki, która byłaby niezadowolona z tego rozwiązania” — mówi Mette Monsrud, położna.

Nowy system audiowizualny wpływa korzystnie także na personel oddziału. Wszystkie oprawy LED zużywają mniej energii elektrycznej i mają długi okres eksploatacji — 50 000 godzin — w czasie którego nie trzeba przeprowadzać kosztownych prac konserwacyjnych.

Luminous Textile

Ściany mieniące się kolorem i światłem

Informacje o produkcie

Pokrewne projekty