Więcej marek od

Mniejszy stres 
w czasie porodu

Szpital Nordsjællands,

Hillerød, Dania

 

Zobacz, jak oświetlenie do obiektów służby zdrowia ułatwia poród w szpitalu Nordsjællands w Danii.

Pielęgniarka i dziecko w sali porodowej w szpitalu Nordsjællands

Wszystko poszło
naprawdę dobrze.

To było tak, jakbym się znalazła w innym, bezpieczniejszym świecie. Bardzo pomocne okazały się wskazania prawidłowego oddychania. Patrząc na ścianę, niemal zaczynam wykonywać ćwiczenia oddechowe. Niesamowite. Wystarczy się zrelaksować i wczuć w moment”

— pacjentka szpitala
Sala porodowa oświetlona w kolorze pomarańczowym
Sala porodowa oświetlona w kolorze morskim

Wyzwanie

 

Szpital Nordsjællands troszczy się o młode matki. Aby uczynić poród mniej bolesnym i stresującym doświadczeniem, postanowiono wykorzystać najnowszą technologię światła i dźwięku. We współpracy z firmami Philips i Wavecare w szpitalu udało się stworzyć dwie wyjątkowe sale porodowe.

Dziecko; szpital Nordsjællands

Odpowiednie oświetlenie

 

Nowe sale porodowe powstały w ramach projektu partnerstwa publiczno-prywatnego w zakresie innowacji (PPI). Inwestor liczył, że użycie łagodnego światła i spokojnej muzyki złagodzi stres w czasie porodu. Ponadto instalacja została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić rodzącym prawidłowe oddychanie poprzez wyświetlanie łatwych do naśladowania wizualizacji.
 

„Inwestor chciał, aby w nowych pomieszczeniach panowała inna atmosfera niż w pozostałych częściach szpitala” — mówi Bjørn Wennerwald, kierownik projektu w firmie Wavecare. „Postanowiliśmy stworzyć nastrój, jaki zazwyczaj panuje w spa, i uznaliśmy, że świecące tkaniny Luminous Textile marki Philips będą się do tego znakomicie nadawać. Warto było też skorzystać z ogromnej wiedzy w zakresie dynamicznego oświetlenia, jaką posiadają pracownicy firmy Philips”.
 

Podczas akcji porodowej korzysta się z trzech programów łączących światła, muzykę i ruchome obrazy: programu powitalnego, programu oddychania oraz programu relaksacyjnego. Nowy system ułatwia rodzącym zrelaksowanie się i skoncentrowanie na oddychaniu. „Nie przypominam sobie żadnej pacjentki, która byłaby niezadowolona z tego rozwiązania” — mówi Mette Monsrud, położna.

Nowy system audiowizualny wpływa korzystnie także na personel oddziału. Wszystkie oprawy LED zużywają mniej energii elektrycznej i mają długi okres eksploatacji — 50 000 godzin — w czasie którego nie trzeba przeprowadzać kosztownych prac konserwacyjnych.

Luminous Textile

Ściany mieniące się kolorem i światłem

Informacje o produkcie

Pokrewne projekty