Więcej marek od

Skracanie  

czasu oczekiwania na zabieg

Zakład Radiologii Greifswald, Rostock, Niemcy


Zobacz, jak oświetlenie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentów Zakładu Radiologii Greifswald.
Nowoczesne oprawy oświetlają punkt rejestracyjny w Zakładzie Radiologii Greifswald

Dzięki innowacyjnemu
rozwiązaniu oświetleniowemu

marki Philips udało się skrócić postrzegany czas oczekiwania na zabieg i stworzyć wyjątkową atmosferę — inną niż w tradycyjnym zakładzie opieki zdrowotnej”.

 

— Dr Lothar Sommer, specjalista radiolog, Zakład Radiologii Greifswald

dziewczynka trzymająca misia
Korytarz w Zakładzie Radiologii Greifswald w energooszczędnym oświetleniu marki Philips

Wyzwanie

 

Lekarze Lothar Sommar i Holger Resch to specjaliści w zakresie nowoczesnych rozwiązań medycznych. Budynek, który planowali przeznaczyć na nową placówkę medyczną w Rostocku, wymagał jednak gruntownego remontu. Czy nowe oświetlenie pozwoli zmodernizować zakład, przyczyniając się do poprawy samopoczucia pacjentów i personelu?

Odpowiednie oświetlenie 


Większość pacjentów zakładu to osoby cierpiące na choroby nowotworowe. Z tego powodu kluczowe było stworzenie atmosfery odprężenia i relaksu. Ponieważ zarówno w poczekalni, jak i w gabinetach diagnostycznym i zabiegowym pacjenci mogą dawać wyraz swoim obawom i lękom, tak ważne było, aby skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i stworzyć w tych pomieszczeniach przyjazny i spokojny nastrój.

 

Firma Philips podjęła współpracę z personelem placówki, aby połączyć oświetlenie i sztukę lekarską w jednym rozwiązaniu. W rezultacie w budynku zainstalowano oprawy DayZone LED przeznaczone do wbudowania oraz oprawy DayWave LED pendulum. Ich światło, przypominające w barwie światło naturalne, jest pozbawione efektu olśnienia i tworzy w pomieszczeniach przyjazną atmosferę. Na ścianach zamontowano atrakcyjne, barwne panele Luminous Surface, które przykuwają uwagę pacjentów, skracając postrzegany czas oczekiwania na zabieg.

 

Panele mają także właściwości akustyczne — pochłaniają nieprzyjemne echa, dzięki czemu pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Gabinet diagnostyczny wyposażono w specjalne systemy oświetleniowe ułatwiające pacjentom odprężenie się. Całym energooszczędnym systemem można sterować za pomocą kontrolera, dostosowując nastroje w poszczególnych pomieszczeniach do każdej sytuacji.


Energooszczędne oświetlenie pozwala zaoszczędzić do 80% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Okres eksploatacji lamp LED wynosi około 50 000 godzin. Tym samym jest ono zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju.

luminous textile

Luminous Textile

Ściany mieniące się kolorem i światłem

Informacje o produkcie

  • DayZone
    DayZone
    W ogólnym oświetleniu biur klienci szukają możliwości wykorzystania zalet technologii LED — rozwiązań przyjaznych dla środowiska i z nowatorskim wzornictwem.Nasza oprawa LED DayZon...

Światło jako 
źródło spokoju

Zespół

Zakład Radiologii Greifswald, dr Lothar Sommer, dr Holger Resch

Klient

Philips Lighting, Armin Mross, Michael Janert

Konsultant ds. oświetlenia

Pokrewne projekty