You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Pomoc Hoogeveen w

wyróżnieniu się

 

  • Manage your projects with MyProjects
   Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

Centrum miasta Hoogeveen, 

Holandia

 

Dowiedz się, jak oświetlenie miejskie odróżnia Hoogeveen od otaczających gmin  

Ludzie siedzący nad kanałem w przyjemnie oświetlonym otoczeniu

Ogólny plan oświetlenia firmy Philips
nadał odnowionemu

centrum miasta Hoogeveen dodatkowej atrakcyjności wieczorami”.

 

— Anno Wietze Hiemstra, Rada Miasta Hoogeveen

Oświetlenie drzew w centrum miasta Hoogeveen tworzy wspaniałe cienie

Wyzwanie

 

Hoogeven to historyczna, piękna gmina na południu prowincji Drenthe. Lokalny samorząd postanowił uczynić ją sercem regionu, a w tym celu należało zwiększyć atrakcyjność centrum miasta dla mieszkańców i turystów.

Odpowiednie oświetlenie

 

"Nowoczesne oświetlenie miejskie miało kluczowe znaczenie dla podkreślenia zabytków architektury w Hoogeven. Firma Philips przygotowała rozwiązanie uwzględniające wszystkie rejony miasta i poprawiające ich wygląd, a jednocześnie pozostające w zgodzie z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Poczynając od rejonu Hoofdstraat-Noord, montowaliśmy światła uliczne CitySpirit Cone wzdłuż ulic. Spowodowało to poprawę komfortu wizualnego rejonu, a jednocześnie stworzyło piękne otoczenie wokół kanału i historycznych fasad.

 

Do oświetlenia fasad budynków wykorzystano oprawy oświetleniowe LEDline2 osadzone w chodnikach. Oświetlają budynki od dołu przyjemnym, ciepłym odcieniem, tworząc atrakcyjną grę świateł i cieni bez efektu olśnienia.

 

Efekty świetlne wokół placu i ściany nabrzeża tworzą niezwykły, bajkowy nastrój. Ich źródłem są światła UrbanScene umocowane na słupach oświetleniowych i rzucające na ziemię eleganckie cienie w kształcie liści. „Uzyskany wynik budził wyłącznie pozytywne reakcje” — mówi radny Anno Wietze Hiemstra. „Ujawniło się ukryte piękno historycznych fasad, widoczne tak w dzień, jak i w nocy. A efekty świetlne powstające na placu i murze nabrzeża są fantastyczne, niesamowicie przyciągają ludzi”.  


Dzięki systemowi Starsense telemanagement oświetlenie może być przyciemniane i dostosowywane do każdej okazji. Można także z łatwością wykorzystać pełną moc światła w razie potrzeby. Wyjątkowa trwałość świateł pozwala pozostawiać je włączone przez dłuższy czas w gorących okresach czy w czasie świąt.

 • CitySpirit Street LED
  CitySpirit Street LED
  CitySpirit Street jest częścią rodziny CitySpirit Gen2. Jest to hybrydowa rodzina zapewniająca wspaniałe, ekologiczne oświetlenie, nie naruszające harmonii architektonicznej. Rodzi...
 • UrbanScene
  UrbanScene
  UrbanScene to rodzina kompletnych rozwiązań oświetleniowych, obejmująca oprawy (wraz ze zintegrowanymi wysięgnikami) oraz słupy (maszty), przeznaczona do oświetlania elewacji i uli...
 • LEDline² BCS710/713/716/719/722
  LEDline² BCS710/713/716/719/722
  LEDline² to seria wysokiej klasy opraw liniowych wykorzystujących diody LED. Ich główne zastosowanie to iluminacje zewnętrzne.Wariacje barwy białej, od chłodnej po ciepłą, są ideal...

Pokrewne projekty