You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Ekologia i

ochrona środowiska

    • Manage your projects with MyProjects
      Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

Mechelen,

Centrum miasta

 

Zobacz, jak dzięki oświetleniu LED miasto Mechelen stało się bardziej ekologiczne.

Ulica w historycznym centrum Mechelen oświetlona produktami Philips Lighting

Wyzwanie

 

Mechelen, piękne, historyczne belgijskie miasto zmodernizowało publiczną infrastrukturę. Aby poprawić estetykę miasta i wykorzystać energooszczędną technologię, w kwietniu 2012 r. rada miasta zdecydowała się na modernizację oświetlenia miejskiego. Czy firma Philips mogła dostarczyć przyszłościowe rozwiązanie?

Ulica nad kanałem z oświetleniem miejskim Philips

Firma Philips zaoferowała nam
wyjątkowe, niepowtarzalne

i energooszczędne rozwiązanie oświetleniowe LED stanowiące doskonałe dopełnienie pięknego dziedzictwa miasta Mechelen — a dzięki 15-letniej gwarancji mamy pewność, że rozwiązanie jest przyszłościowe i pozwoli na zrównoważony rozwój przez długi czas”.

 

— Bart Somers, burmistrz

Odpowiednie oświetlenie

 

Dla firmy Philips zachowanie i wzbogacenie dziedzictwa miasta było zaledwie połową wyzwania. Jego druga część polegała na konieczności zapewnienia, że inwestycje będą miały przyszłościowy charakter. Oznaczało to potrzebę proaktywnej konserwacji, nieograniczonej dostępności części zamiennych i stałe wsparcie techniczne.


Firma Philips była w stanie zapewnić idealne rozwiązanie. Jeśli chodzi o sam system oświetlenia miejskiego, zaproponowaliśmy indywidualne rozwiązanie o nazwie LunaVision. Te innowacyjne oprawy oświetleniowe zostały umieszczone po bokach budynku, aby zapewnić znakomitą widoczność i stworzyć atmosferę komfortu i bezpieczeństwa. Ich konstrukcja zapewnia jasne, czyste światło ze znacznej wysokości, a jednocześnie minimalne zużycie energii. 

 

Ciągłe wsparcie uzyskano dzięki usługom Philips LifeCycle. Umowa o świadczenie usługi zapewnia, że miasto Mechelen będzie objęte stałym wsparciem przez najbliższych 15 lat. Wsparcie obejmuje modernizację opraw oświetleniowych wynikającą z rozwoju technologii. Ostatecznie zrealizowano wszystkie cele projektu, a miasto Mechelen stało się bardziej ekologiczne.


Dzięki energooszczędnym światłom i bieżącemu wsparciu LifeCycle miasto Mechelen zaoszczędzi do 45% kosztów energii i konserwacji w porównaniu z poprzednim systemem.

Pokrewne projekty