Więcej marek od

Ekologia i

ochrona środowiska

Mechelen,

Centrum miasta

 

Zobacz, jak dzięki oświetleniu LED miasto Mechelen stało się bardziej ekologiczne.

Ulica w historycznym centrum Mechelen oświetlona produktami Philips Lighting

Wyzwanie

 

Mechelen, piękne, historyczne belgijskie miasto zmodernizowało publiczną infrastrukturę. Aby poprawić estetykę miasta i wykorzystać energooszczędną technologię, w kwietniu 2012 r. rada miasta zdecydowała się na modernizację oświetlenia miejskiego. Czy firma Philips mogła dostarczyć przyszłościowe rozwiązanie?

Ulica nad kanałem z oświetleniem miejskim Philips

Firma Philips zaoferowała nam
wyjątkowe, niepowtarzalne

i energooszczędne rozwiązanie oświetleniowe LED stanowiące doskonałe dopełnienie pięknego dziedzictwa miasta Mechelen — a dzięki 15-letniej gwarancji mamy pewność, że rozwiązanie jest przyszłościowe i pozwoli na zrównoważony rozwój przez długi czas”.

 

— Bart Somers, burmistrz

Odpowiednie oświetlenie

 

Dla firmy Philips zachowanie i wzbogacenie dziedzictwa miasta było zaledwie połową wyzwania. Jego druga część polegała na konieczności zapewnienia, że inwestycje będą miały przyszłościowy charakter. Oznaczało to potrzebę proaktywnej konserwacji, nieograniczonej dostępności części zamiennych i stałe wsparcie techniczne.


Firma Philips była w stanie zapewnić idealne rozwiązanie. Jeśli chodzi o sam system oświetlenia miejskiego, zaproponowaliśmy indywidualne rozwiązanie o nazwie LunaVision. Te innowacyjne oprawy oświetleniowe zostały umieszczone po bokach budynku, aby zapewnić znakomitą widoczność i stworzyć atmosferę komfortu i bezpieczeństwa. Ich konstrukcja zapewnia jasne, czyste światło ze znacznej wysokości, a jednocześnie minimalne zużycie energii. 

 

Ciągłe wsparcie uzyskano dzięki usługom Philips LifeCycle. Umowa o świadczenie usługi zapewnia, że miasto Mechelen będzie objęte stałym wsparciem przez najbliższych 15 lat. Wsparcie obejmuje modernizację opraw oświetleniowych wynikającą z rozwoju technologii. Ostatecznie zrealizowano wszystkie cele projektu, a miasto Mechelen stało się bardziej ekologiczne.


Dzięki energooszczędnym światłom i bieżącemu wsparciu LifeCycle miasto Mechelen zaoszczędzi do 45% kosztów energii i konserwacji w porównaniu z poprzednim systemem.

Pokrewne projekty