Więcej marek od

Większe bezpieczeństwo

obszarów miejskich Wigan  

Centrum miasta Wigan,
Lancashire, Wielka Brytania


Zobacz, jak dzięki oświetleniu LED poprawiło się bezpieczeństwo w nocy w centrum miasta Wigan.
W centrum miasta Wigan zastosowano energooszczędne oświetlenie miejskie LED firmy Philips, aby stworzyć jasne, bezpieczne otoczenie

Firma Philips zaoferowała nam
rozwiązanie, które

nie tylko pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, ale także zapewnia znakomite oświetlenie. Nowe oświetlenie LED pozwoliło zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w nocy, a jednocześnie zmiana urządzeń i materiałów zewnętrznych oraz poprawa wizerunku architektonicznego stała się elementem działań rewitalizacyjnych”.

 

— Keith Benson, menedżer ds. oświetlenia ulicznego i scenerii ulic w Radzie Miasta Wigan

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w nocy, w centrum miasta Wigan zastosowano produkt LED firmy Philips do oświetlenia ulicznego, SpeedStar

Wyzwanie


Wigan to miasto nastawione na przyszłość. Szukając możliwości ograniczenia kosztów i poprawy otoczenia, rada miasta zwróciła się w stronę energooszczędnego oświetlenia. Czy oświetlenie miejskie LED mogło okazać się korzystne, biorąc pod uwagę, że priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych i kierowców?

Odpowiednie oświetlenie

 

Bezpieczeństwo w obszarach miejskich jest najważniejsze w Wigan. Rada miasta chciała zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo podczas nocnych spacerów. Mogło w tym pomóc odpowiednie oświetlenie ułatwiające rozpoznawanie twarzy i rozróżnianie obiektów. Co więcej, białe światło zapewnia lepszą jakość obrazów z monitoringu miejskiego. Odpowiednie oświetlenie może zniechęcić przestępców i pomóc policji obniżyć wskaźnik przestępczości.

 

Rozwiązanie LED SpeedStar zmieniło ulice Wigan. Jego przezroczyste, białe światło zapewnia pieszym i kierowcom optymalną widoczność. W efekcie kierowcy widzą ulice wyraźniej, a mieszkańcy czują się bezpieczniej, chodząc ulicami. Oświetlenie eksponuje także nowe elementy wykończeniowe i architektoniczne, w które zainwestowała rada miasta.

 

Nowym oświetleniem ulicznym LED steruje centralny system zarządzania, co zwiększa oszczędności energii. System zapewnia, że w każdym momencie będzie stosowane odpowiednie natężenie światła. Jasność jest mniejsza w ciągu tygodnia, a większa w weekendy, kiedy nocna aktywność mieszkańców jest największa. Aby zapewnić pełne podparcie rozwiązania SpeedStar i zmniejszenie wibracji przenoszonych z ulicy, w firmie Philips skonstruowano odpowiedni uchwyt ścienny przeznaczony do tego konkretnego zastosowania.

 

Lepsza widoczność na drogach i w ich pobliżu wpłynęła pozytywnie na bezpieczeństwo w Wigan. Ponadto dzięki energooszczędnemu oświetleniu emisja dwutlenku węgla przez Wigan zmniejszyła się, podobnie jak koszty energii.

  • SpeedStar
    SpeedStar
    Władze miast muszą stawić czoła rosnącym wymaganiom oszczędności energii przez ograniczenie poziomu poboru mocy i emisji CO2, ale muszą przy tym zachować zgodność z norm...

Wyzsza wygoda dla
mieszkańców

dzięki światłu
   

Zespół

Rada Miasta Wigan

Pokrewne projekty