Więcej marek od

Rozwijające się miasto
staje się bardziej ekologiczne

Rivas Vaciamadrid, Hiszpania

 

Dowiedz się, jak światło pomaga miastu Rivas Vaciamadrid w szybkim osiągnięciu przełomu na drodze do zrównoważonego rozwoju.

Obszar miejski w Rivas w Hiszpanii oświetlony zewnętrznym oświetleniem Philips

Ostatecznie osiągnęliśmy
wyznaczone 

cele: redukcję emisji gazów cieplarnianych, poprawę jakości i jednorodności oraz oszczędność kosztów wynoszącą 56%”.

 

— Carlos Ventura, dyrektor ds. telekomunikacji — władze samorządowe miasta Rivas

Biegacze oświetleni przez produkty Philips Lighting w Rivas
Boisko w Rivas w Hiszpanii oświetlone przez firmę Philips

Wyzwanie


Rivas Vaciamadrid jest najszybciej rozwijającym się europejskim miastem w ciągu ostatnich 30 lat. Ponieważ liczba mieszkańców wzrosła od 500 do ponad 80 000, władze samorządowe były zmuszone do kontrolowania rosnącego zużycia energii i emisji CO2. Konieczna była zmiana oświetlenia na energooszczędne.
Innowacyjny system oświetlenia firmy Philips zmienia Rivas w inteligentne miasto

Odpowiednie oświetlenie

 

Gmina Rivas Vaciamadrid miała wielkie plany. Świadomość konsekwencji szybkiego wzrostu liczby mieszkańców sprawiła, że władze lokalne przystąpiły do realizacji projektu „0 emisji w Rivas”. Celem było zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 50% do 2020 r. i osiągnięcie neutralnego stanu pod względem emisji związków węgla do 2030 r. To oznaczało wymianę oświetlenia miejskiego wyposażonego w lampy sodowe i metalohalogenkowe na ekologiczne produkty.

 

Lampy LED zapewniły ultranowoczesne rozwiązanie. Na ulicach, terenach mieszkaniowych i w parkach zamontowano oprawy oświetleniowe Luma 1 i Luma Mini. Tworzą one przyjazną atmosferę, a jednorodne światło wysokiej jakości pozwala mieszkańcom czuć się na zewnątrz tak jak w domu. Ścieżki spacerowe i tereny sportowe nabrały nowego wyrazu dzięki oświetleniu reflektorowemu LED ClearFlood. Jasne, czyste światło zapewnia poczucie komfortu w nocy.

 

W wielu wypadkach te nowoczesne lampy udało się zainstalować na istniejących słupach oświetleniowych, co uprościło pracę. Aby oszczędzać energię, światło nowych opraw można przyciemniać w razie potrzeby. Na przykład każda oprawa oświetleniowa Luma jest zaprogramowana do dostarczania 100% oświetlenia w okresach dużego natężenia ruchu, 70% w czasie mniej intensywnego korzystania z dróg oraz 50% przez resztę godzin nocnych aż do wschodu słońca.

 

Podczas pisania tego tekstu już 82% lamp w mieście zostało zastąpionych oprawami LED. Zużycie energii spadło o 56%, a roczna emisja CO2 zmniejszy się o 990 ton.

  • ClearFlood
    ClearFlood
    ClearFlood to rodzina naświetlaczy pozwalających wybrać strumień świetlny potrzebny dokładnie w danym zastosowaniu. W ich konstrukcji wykorzystano najnowocześniejszą technologię LE...
  • Luma
    Luma
    Oprawy serii Lumasą ulicznymi oprawami wykonanymi w technologii RevoledTM, któreoferują doskonałe chłodzenie panelu LED oraz gwarantują bezawaryjną pracę pojej zamontowaniu. Dzięki...

Poprawa
estetyki miasta

Zespół

Gmina Rivas Vaciamadrid

Klient

Elacnor, José Luis Martín

Instalator

Mauricio de Ramón Chicano

Przedstawiciel firmy Philips

Pokrewne projekty