Więcej marek od

Nowe oświetlenie

stacji paliw

Stacja paliw BP

Tilburg, Holandia

 

 

Dowiedz się, jak dzięki nowemu oświetleniu poprawia się jakość usług na stacji paliw BP w Tilburgu.

Philips oraz BP

Niskie zużycie energii jest

niezwykle ważne,

podobnie jak poczucie bezpieczeństwa. Jednak najbardziej liczą się odczucia klientów. Powinni oni czuć się w sklepie jak u siebie. Dzięki oświetleniu marki Philips udało się to osiągnąć”.

 

— Joost van Aardenne, kierownik ds. zarządzania aktywami, BP Europe SE — BP, Holandia

Gościnna atmosfera; energooszczędne oświetlenie marki Philips
Poprawa estetyki prezentacji produktów dzięki oświetleniu marki Philips

Wyzwanie

 

Koncern BP dba o swoich klientów. Dlatego, gdy nadarzyła się okazja, aby całkowicie zmodernizować jedną z należących do firmy stacji paliw, zaczęto zastanawiać się nad sposobem dostosowania wnętrza do oczekiwań zmotoryzowanych klientów. Chcąc znaleźć rozwiązanie, które byłoby nie tylko energooszczędne, ale też poprawiało bezpieczeństwo pracowników, koncern BP postawił sobie wyjątkowe wyzwanie.

Sklep przy stacji paliw; oświetlenie sklepowe marki Philips

Odpowiednie oświetlenie

 

Koncern BP, będący właścicielem ponad 400 stacji paliw w samej tylko Holandii, jest jednym z największych graczy na holenderskim rynku paliwowym. Fundamentami współpracy z firmą Philips były zdolność zapewnienia obsługi posprzedażowej, duży wybór i znakomita jakość produktów i usług oraz wieloletnie zaangażowanie w rozwój innowacji na rynku oświetleniowym. Gdy przyszła pora zmodernizowania stacji BP w Tilburgu, chętnie zabraliśmy się do pracy.

 

Nowa kompozycja wewnętrznego oświetlenia stacji powstała na bazie oświetlenia LED. W suficie zamontowano oprawy typu downlight z rodziny LuxSpace. Stworzona dzięki nim przyjazna atmosfera zachęca klientów do przeglądania towaru i spędzania czasu w sklepie. Do podkreślenia wyglądu poszczególnych produktów wykorzystano specjalne oświetlenie punktowe.Na zewnątrz budynku, w zadaszeniu i przy miejscach postojowych zainstalowano lampy Mini 300 LED oraz PetrolLED. Na uwagę zasługuje szczególnie oświetlenie zamontowane w zadaszeniu, które nie tylko zapewnia doskonałą widoczność i tworzy przyjemną atmosferę, ale także zwiększa bezpieczeństwo pracowników stacji. Jest tak ze względu na długi okres eksploatacji oświetlenia, który gwarantuje, że nie trzeba będzie wspinać się po niestabilnych drabinach, aby wymienić kilka żarówek.

 

Koszty energii zużywanej na każdej stacji BP sięgają 28 000 euro rocznie. Dzięki wymianie oświetlenia na energooszczędne oprawy marki Philips udało się je zmniejszyć o 40%.

  • Mini 300 Stealth DGP333
    Mini 300 Stealth DGP333
    Mini 300 Stealth to seria wyjątkowo efektywnych opraw, których można używać do oświetlania dużych terenów światłem pośrednim lub bezpośrednim. Swoją wysoką sprawność świetlną zawdz...

Pokrewne projekty