You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Wspieranie uniwersyteckich sukcesów
studentów

Akademiki UNITE

Leicester, Wielka Brytania

 

Odkryj, jak nowe oświetlenie wpływa na życie studentów w akademikach UNITE

Studenci robiący pranie w pralni w akademiku należącym do firmy Unite

Wyższa
jakość oświetlenia

Wyższa jakość oświetlenia wpływa na poprawę warunków życia studentów. To dla nas ważne, ponieważ chcemy, aby odnosili oni jak najwięcej sukcesów w czasie studiowania na uniwersytecie”.

— James Tiernan, kierownik ds. usług komunalnych i energetycznych, UNITE
Student strzygący brodę
Studenci na korytarzu w akademiku należącym do firmy Unite

Wyzwanie

 

Firma UNITE zajmuje się świadczeniem usług zakwaterowania dla studentów. Dąży do zapewnienia wysokiej jakości mieszkań przy minimalnym wpływie na otaczającą przyrodę. W wyniku ankiet przeprowadzonych wśród studentów zarząd firmy UNITE postanowił zmodernizować oświetlenie w akademiku The Grange. O pomoc poproszono firmę Philips.

Sypialnia w akademiku należącym do firmy Unite

Odpowiednie oświetlenie

 

Oświetlenie w akademiku The Grange wymagało renowacji. W budynku, w którym mieszka 220 studentów Uniwersytetu De Montfort, znajdują się współdzielone mieszkania, kuchnie komunalne i duże powierzchnie mieszkalne oraz apartamenty typu studio. Po przeprowadzeniu ankiety wśród studentów zarząd podjął decyzję o wymianie starych świetlówek fluorescencyjnych na najnowsze, energooszczędne oświetlenie, które podniosłoby także standard życia.

Firma Philips zabrała się do pracy. We wszystkich sypialniach, kuchniach i wspólnych przestrzeniach, biurach i terenach zewnętrznych zainstalowano nowoczesne oświetlenie LED. W korytarzach i na klatkach schodowych pojawiły się wytrzymałe, okrągłe obudowy LED o znakomitych właściwościach rozsyłu strumienia świetlnego. Nowy system oświetlenia znacząco obniżył zużycie energii i sprawił, że życie i praca w akademiku The Grange stały się wygodniejsze.

W przestrzeniach administracyjnych, takich jak recepcje, wymieniono modułowe obudowy świetlówkowe na obudowy CoreLine Recessed, a w pralni pojawiły się obudowy Pacific LED. Atmosfera uzyskana dzięki zmianie oświetlenia daje przyjemne uczucie spokoju, sprawiające, że studenci czują się jak u siebie w domu. W korytarzach zainstalowano także czujniki ruchu i czujniki światła dziennego, pozwalające w jeszcze większym stopniu zminimalizować zużycie energii.


Wyższa jakość oświetlenia wpływa na poprawę warunków życia studentów. To dla nas ważne, ponieważ chcemy, aby odnosili oni jak najwięcej sukcesów w czasie studiowania na uniwersytecie. Rachunki za prąd znacznie się zmniejszyły, podobnie jak liczba roboczogodzin przeznaczonych na konserwację oświetlenia.

Pokrewne przypadki