Więcej marek od

Twarze Gateway
Community College

Gateway Community College,

New Haven, Connecticut

 

Zobacz, jak diody LED powołują do życia wyjątkowe dzieło sztuki.

Gateway Community College, fot. Electroland

Ten projekt kwestionuje
dotychczasowe wyobrażenie

sposobów prezentacji dzieł sztuki w prywatnych kolekcjach i miejscach publicznych”.

 

— Cameron McNall, Electroland

Gateway Community College, fot. Electroland

Wyzwanie

 

Ten projekt kwestionuje dotychczasowe wyobrażenie sposobów prezentacji dzieł sztuki w prywatnych kolekcjach i miejscach publicznych, a jednocześnie udowadnia, że Gateway Community College to ważny ośrodek naukowy z szerokimi perspektywami na przyszłość.

Gateway Community College, fot. Electroland

Odpowiednie oświetlenie 


Studenci Gateway Community College przechadzający się codziennie między budynkami kampusu mogą podziwiać wyjątkowe dzieło sztuki prezentowane na ogromnym ekranie LED o niskiej rozdzielczości i rozmiarze 11 na 11 metrów. Treścią tej unikatowej pracy, zatytułowanej College Faces, są zmieniające się w wolnym tempie zdjęcia studentów, pracowników naukowych i kadry kierowniczej placówki, pobierane z pamięci ich smartfonów albo za pośrednictwem strony internetowej.

 

Projekt został powołany do życia dzięki wykorzystaniu specjalnych diod LED. Na specjalnej ramie wykonanej na zamówienie przez firmę RGB Lights, Inc. rozmieszczono co 95 mm moduły pełnobarwnych diod LED iColor Flex LMX serii Philips Color Kinetics. Następnie rama wraz z diodami została zawieszona w atrium łączącym budynki instytucji.

 

Cameron McNall, założyciel firmy Electroland i projektant systemu oświetlenia na potrzeby tego projektu, z dużą satysfakcją mówi o użytym rozwiązaniu Philips Color Kinetics: „Szeroki asortyment [produktów Philips Color Kinetics] pozwolił nam na dobranie produktu, który spełniał nasze wszystkie oczekiwania. Poza tym zaoferowano nam nieocenioną pomoc techniczną” — podsumowuje McNall.

Nowe znaczenie
światła

Zespół

Gateway Community College

Electroland

Projektant oświetlenia

Strona internetowa

RGB Lights

Partner w zakresie oświetlenia

Strona internetowa

Pokrewne przypadki