Więcej marek od

Doskonałe samopoczucie

podczas zajęć

Hermitage Amsterdam,
Holandia

 

Zobacz, jak oświetlenie do szkół wpływa na poprawę warunków do nauki w muzeum Hermitage Amsterdam

Uczniowie w czasie lekcji w muzeum Hermitage Amsterdam. Sala jest oświetlona za pomocą energooszczędnego oświetlenia marki Philips

To
doskonałe rozwiązanie.

Oświetlenie można dostosować zarówno do warunków zewnętrznych, jak i do zajęć prowadzonych wewnątrz budynku”.

 

— Ingrid Pasmans, nauczycielka z instytutu Hermitage for Children

Uczniowie pracują w salach oświetlonych za pomocą produktów marki Philips
Doskonale oświetlone sale muzeum Hermitage Amsterdam; oświetlenie do szkół marki Philips

Wyzwanie

 

Muzeum Hermitage Amsterdam, będące filią petersburskiego Ermitażu, jest liderem w zakresie nauczania. Poza cenionymi wystawami muzeum organizuje programy edukacyjne dla dzieci w wieku od 4 do 18 lat, z zakresu sztuki i kultury. Czy nowe oświetlenie może pomóc w nauce?

Uczniowie w sali oświetlonej za pomocą produktów marki Philips Lighting

Odpowiednie oświetlenie 


W muzeum Hermitage Amsterdam nadszedł czas na zmiany. Po przeniesieniu siedziby do XVII-wiecznego budynku na brzegu rzeki Amstel niezbędne okazało się opracowanie nowej koncepcji oświetlenia sal zajęciowych dla dzieci. Po obu zewnętrznych stronach tych pomieszczeń znajdują się duże okna, dlatego nowy system oświetlenia powinien przede wszystkim oświetlać środkową część oraz dostosowywać się do różnych wymagań związanych z nauką.

 

„Latem dużo światła wpada z zewnątrz, ale zimą nawet za dnia bywa dość ciemno” — mówi Hans Wolff z firmy Hans Wolff & Partners Lighting Designers. Zrównoważone oświetlenie pomieszczeń udało się uzyskać, instalując w oprawach oświetleniowych świetlówki MASTER TL5 o różnych temperaturach barwowych. Intensywność natężenia światła świetlówek można regulować, tworząc odpowiedni nastrój i dopasowując oświetlenie do sytuacji (np. prezentacji wideo).

 

Z estetycznego punktu widzenia ważne było, aby oprawy oświetleniowe pasowały do wyposażenia pomieszczeń. Ze względu na wyjątkowy wygląd i wykonanie z tworzywa równomiernie rozpraszającego światło zdecydowano się na oprawy oświetleniowe serii Savio. Jasność i barwę światła można łatwo regulować za pomocą wygodnego w użyciu pilota zdalnego sterowania. Nowy system oświetlenia jest elastyczny, prosty w użyciu i zapewnia optymalne warunki pracy zarówno dla dzieci, jak i dla pracowników.

 

Projektant oświetlenia Hans Wolff wysoko ceni energooszczędne świetlówki serii MASTER TL5 marki Philips: „Świetlówki fluorescencyjne są wciąż najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem. Ich wymiana to mały wydatek, obsługa także nie sprawia trudności”.

  • MASTER TL5 HO
    MASTER TL5 HO
    Ta świetlówka TL5 (o średnicy bańki 16 mm) emituje bardzo mocny strumień świetlny. Lampa TL5 HO została zoptymalizowana dla instalacji wymagających mocnego strumienia świetlnego. O...

Wyższa kultura
na zajęciach

Zespół

Hermitage Amsterdam

Evelyne Merkx

Architekt wnętrz

Strona internetowa

Patrice Girod

Architekt wnętrz

Strona internetowa

Hans Wolff

Projektant oświetlenia

Strona internetowa

Pokrewne przypadki