Więcej marek od

Oświetlenie
na szóstkę

Szkoły podstawowe, Roosendaal, Holandia

 

Zobacz, jak wymiana oświetlenia w szkołach w Roosendaal na produkty marki Philips przyczynia się do ograniczania zużycia energii.

Nauczyciele szkół podstawowych, korzystając z energooszczędnego oświetlenia, uczą dzieci o zagrożeniach wynikających z globalnego ocieplenia.

Dzieci to przyszłość, a firma Philips może naprawdę
dokonać zmian na lepsze”.

 

— Bas Klawer, kierownik zakładu / kierownik IPLC, Roosendaal, Holandia

 

Sala lekcyjna z zainstalowanym energooszczędnym oświetleniem marki Philips
Sala lekcyjna w szkole podstawowej z zainstalowanym energooszczędnym oświetleniem marki Philips

Wyzwanie

 

Firma Philips Roosendaal współtworzy jasną przyszłość dla dzieci z lokalnych szkół i otaczającej przyrody. Aby pokazać, że potrafimy dramatycznie obniżyć koszty energii elektrycznej w szkołach w Roosendaal, zaoferowaliśmy bezpłatną wymianę starych świetlówek na nowe produkty serii TL.

Odpowiednie oświetlenie 

 

Marnotrawstwo energii w szkołach w Roosendaal staje się właśnie przeszłością. Z okazji 60-lecia obecności w mieście firma Philips zaoferowała szkołom podstawowym bezpłatną wymianę oświetlenia na najnowsze rozwiązania serii TL. W porównaniu z obecnymi rozwiązaniami, które można spotkać w szkołach, biurach i zakładach przemysłowych, a które zużywają 10% światowych zasobów energii elektrycznej, świetlówki TL marki Philips charakteryzuje dużo większa energooszczędność. Zużywają one mniej prądu, świecą dłużej i zawierają niemal 60% mniej rtęci niż porównywalne modele innych producentów.

 

Do pomocy przy projekcie zgłosiło się aż 70 osób, w tym pracownicy firmy Philips Roosendaal i rodzice dzieci uczęszczających do szkół. Przyjemne światło nowych lamp serii TL od razu stworzyło w placówkach atmosferę zachęcającą do pracy. Po zakończeniu robót zużyte świetlówki zostały zabrane przez firmę Philips Roosendaal i poddane ekologicznej utylizacji.

 

Pracom przy projekcie towarzyszyły imprezy z udziałem dzieci, zorganizowane przez rodziców i pracowników szkoły, oraz akcje edukacyjne. Dzieci otrzymały wspaniały prezent, a w każdej klasie pojawił się pluszowy miś polarny symbolizujący zwierzęta, które mogą ucierpieć z powodu skutków efektu cieplarnianego.

 

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, jakie uda się uzyskać na terenie miasta Roosendaal dzięki wymianie oświetlenia, można porównać do zasadzenia lasu wielkości pięciu boisk piłkarskich. Obniżą się także koszty energii i poprawi jakość światła, ułatwiając dzieciom koncentrację w czasie lekcji.

  • TL-X XL
    TL-X XL
    Świetlówka TL-X XL (o średnicy bańki 38 mm) ma wydłużoną żywotność. Zastosowano w niej wewnętrzną listwę zapłonową, umożliwiającą współpracę z osprzętem elektromagnetycznym bez zap...

Jasne spojrzenie
na sale lekcyjne

Zespół

Philips Roosendaal, Holandia

Instalator

Szkoły podstawowe w Roosendaal

Klient

Pokrewne przypadki