You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Nowy wymiar
oświaty

Szkoła im. H. Balzaka,
Francja

   

Zobacz, jak instalacja oświetleniowa wpływa na naukę dzieci w szkole im. H. Balzaka.
Sala lekcyjna w szkole im. H. Balzaka wyposażona w oświetlenie marki Philips

Okazało się, że
dzieci dobrze reagują

na różne nastroje i lubią je. Uważam, że dzięki temu mam większą kontrolę nad zachowaniem uczniów, a oni mogą lepiej koncentrować się na zadaniach”.

 

— Claire Patard, nauczycielka w szkole im. H. Balzaka

Klasa wyposażona w produkty oświetleniowe marki Philips
Uczniowie przebywający w klasie wyposażonej w produkty marki Philips przeznaczone do placówek oświatowych

Wyzwanie

 

Najlepsze warunki do nauki to marzenie pracowników i uczniów każdej szkoły. Właśnie w tym celu w Nanterre we Francji poczyniono ogromne inwestycje na rzecz edukacji. Szkoła im. H. Balzaka stała się pierwszą placówką we Francji, w której wdrożono nowy system oświetleniowy SchoolVision marki Philips.

Odpowiednie oświetlenie

 

Nowy system oświetlenia pojawił się w szkole w czasie przerwy świątecznej z okazji święta Halloween. 22 uczennic i uczniów z klasy nauczycielki Claire Patard od razu zauważyło różnicę. „Proszę pani, światło jest jakieś inne!” — powiedziała jedna z uczennic.

 

Wszyscy bardzo szybko polubili nowe oświetlenie. System SchoolVision jest wyposażony w cztery dedykowane ustawienia oświetlenia, wybierane za pomocą kontrolera dotykowego. Służą one do optymalizacji nastroju panującego w sali, tak aby ten sprzyjał nauce. Na przykład ustawienie Energia wpływa orzeźwiająco na dzieci, dlatego warto z niego korzystać rano i po południu. Ustawienie Skupienie wspomaga koncentrację, a światło Spokój tworzy relaksujący nastrój odpowiedni do indywidualnej pracy.

 

Już po kilku dniach obsługa systemu stała się zupełnie naturalna. „Zwykle korzystam z ustawień Skupienie, Spokój i Normalny” — mówi Claire Patard. „Okazało się, że dzieci dobrze reagują na różne nastroje i lubią je. Uważam, że dzięki temu mam większą kontrolę nad zachowaniem uczniów, a oni mogą lepiej koncentrować się na zadaniach. Czasem zdarza się, że sami uczniowie przypominają mi o zmianie oświetlenia. W tej chwili z całą pewnością poleciłabym system SchoolVision swoim koleżankom i kolegom”.

 

Całoroczne badania systemu SchoolVision udowodniły, że po zastosowaniu nowego oświetlenia szybkość czytania wśród uczniów poprawiła się o niemal 35%. Ponadto udało się zmniejszyć częstość popełniania błędów o 45% oraz ograniczyć zachowania nadpobudliwe o 76%.

schoolVision

SchoolVision

Optymalizacja warunków do nauki. Elastyczne oświetlenie do szkół poprawiające koncentrację u dzieci

 

Informacje o produkcie

Podtrzymywanie
gotowości umysłu

Zespół

Urząd Miasta Nanterre

SBME Nanterre, p. Bartoli

Instalator

Pokrewne przypadki