Więcej marek od

Pierwsze
oświetlenie
dla uczniów

Szkoła Jan van Brabant College, Holandia

 

Zobacz, jak technologia SchoolVision wpłynęła na edukację w szkole Jan van Brabant College

Fasada szkoły Jan von Brabant College. W salach lekcyjnych zastosowano oświetlenie szkolne marki Philips umożliwiające zmianę atmosfery panującej w pomieszczeniach zgodnie z konkretnymi potrzebami

To nie jest tak,
że ktoś,

kto zazwyczaj z matematyki dostaje dwóję, zdobył szóstkę. Jednak wraz z przyzwyczajaniem się uczniów do nowego systemu oświetlenia można oczekiwać ogólnej poprawy skuteczności procesu uczenia się”.

 

— L. van Genugten, dyrektor szkoły Jan van Brabant College w Helmond

Oświetlenie szkolne marki Philips działające w trybie„Spokój”, szkoła Jan van Brabant College w Holandii
Uczniowie pracujący przy energooszczędnym oświetleniu Philips SchoolVision w szkole Jan van Brabant College w Holandii

Wyzwanie

 

Szkoła Jan van Brabant College została założona w 1867 r. Jej historyczny budynek jest również pomnikiem. Kultura odgrywa tu ważną rolę — i widać to po wspaniałych wnętrzach skutecznie wykorzystujących różne aspekty światła. W czasie prac renowacyjnych firma Philips została poproszona o poprawę jakości oświetlenia w salach lekcyjnych.

Odpowiednie oświetlenie

 

Nadrzędnym zadaniem szkoły jest tworzenie inspirujących warunków uczenia się. Dyrektor szkoły L. van Genugten zdecydował się na modernizację oświetlenia, chcąc poprawić jakość nauczania i obniżyć koszty energii. Jak wspomina: „Uczenie się jest łatwiejsze w inspirującym, odpowiednio oświetlonym otoczeniu — o tym byłem przekonany już wcześniej. Na to jednak nakłada się coraz ważniejsza kwestia ekologii”.

 

Gdy szkoła skontaktowała się z nami, wiedzieliśmy, że to znakomita okazja do przetestowania nowej technologii SchoolVision. Zakres prac obejmował wymianę niesprawnego oświetlenia świetlówkowego na dynamiczne oświetlenie SchoolVision. Ten innowacyjny system umożliwia dopasowywanie natężenia i barwy światła do charakteru aktualnych zajęć. Nauczyciel może ustawić jeden z czterech trybów oświetlenia: Normalny, Energia, Skupienie lub Spokój.

 

„System jest świetny” — mówi nauczycielka Renee Karting. „Ustawienie światła można dowolnie dopasowywać w czasie lekcji. Każdy ma już swoją ulubioną scenę. Co prawda to wciąż nauczyciel dba, aby lekcja była ciekawa, ale regulacja oświetlenia pomaga uzyskać właściwą atmosferę. Szczególnie ciekawa jest scena Spokój. Bez niej znacznie trudniej nam się zrelaksować”.

 

Szkoła Jan van Brabant College była pierwszą holenderską szkołą średnią, w której zainstalowano oświetlenie SchoolVision. Dzięki niemu udało się nie tylko poprawić warunki uczenia się, ale także ograniczyć ilość zużywanej energii.

SchoolVision

SchoolVision

Skuteczniejsza nauka dzięki zmianie oświetlenia. Energooszczędny system oświetlenia poprawia wyniki w nauce.

Informacje o produkcie

Instalowanie
świetlnych innowacji

Zespół

Szkoła Jan van Brabant College

Klessens & De Koning

Instalator

Strona internetowa

Pokrewne przypadki