Więcej marek od

Poprawa bezpieczeństwa jazdy

w Tunelu Meir, Wielka Brytania

Tunel Meir,
Stoke-on-Trent, Wielka Brytania


Dowiedz się, jak dzięki oświetleniu LED podniósł się poziom bezpieczeństwa kierowców przejeżdżających przez tunel Meir
Tunel Meir oświetlony za pomocą lamp LED marki Philips Lighting

Z pełną odpowiedzialnością
mogę polecić

oświetlenie LED T-line. Od czasu jego zamontowania udało się obniżyć łączne koszty konserwacji i koszty energii elektrycznej oraz zmniejszyć ślad węglowy, a także ograniczyć ryzyko związane z prowadzeniem prac konserwacyjnych”.

 

— Paul Diamond, Kierownik Operacyjny Tunelu Meir, Amey

Oświetlenie LED marki Philips skutecznie oświetlające tunel Meir, zwiększające bezpieczeństwo kierujących
Oświetlenie LED marki Philips skutecznie oświetlające tunel Meir

Wyzwanie

 

Tunel Meir wymagał nowego, innowacyjnego oświetlenia. Dotychczasowy system oświetleniowy zbudowany na bazie świetlówek i wysokoprężnych lamp sodowych był podatny na awarie i kosztowny w utrzymaniu. Aby zminimalizować zakłócenia ruchu drogowego konieczna była modernizacja oświetlenia.

Samochód jadący w tunelu Meir

Odpowiednie oświetlenie

 

Aby zagwarantować bezpieczeństwo kierowców korzystających z mierzącego 248 metrów tunelu Meir, konieczna była instalacja niezawodnego systemu oświetleniowego. Dotychczasowe rozwiązanie przestało spełniać najnowsze standardy, poza tym zużyte oprawy wymagały ciągłych i uciążliwych napraw.

 

Oprawy oświetleniowe LED Philips T-line okazały się znakomitym rozwiązaniem. Wykonawca wybrał je ze względu na znakomitą wydajność, jakość dawanego światła i długi cykl eksploatacji. Podjęto decyzję o usunięciu poprzedniego systemu oświetleniowego i zainstalowanie w jego miejscu 600 opraw T-line. Nowy system wykorzystuje podwójne układy opraw ułożone w sposób liniowy. Jeśli jedna z linii w przyszłości zawiedzie, nie będzie to miało wpływu na całość oświetlenia.

 

Technologia LED ma ogromne korzyści. W sytuacji wystąpienia chwilowej awarii zasilania lampy LED można włączyć od razu, nie czekając, aż ostygną. Nie da się tego zrobić w przypadku tradycyjnych wysokoprężnych sodowych lamp wyładowczych. Oświetlenie LED jest dużo odporniejsze na działanie niskich temperatur, które w dużym stopniu zmniejszają wydajność świetlówek.


Natężenie światła w tunelu dostosowuje się automatycznie do natężenia światła zewnętrznego, nie nadwyrężając tym samym wzroku kierowców wjeżdżających do tunelu i z niego wyjeżdżających. Dzięki temu kierowcy nie muszą redukować prędkości, zwiększa się bezpieczeństwo i tempo przepływu ruchu drogowego.

Zmniejszanie ryzyka
ruchu drogowego 

Zespół

Amey w imieniu Highways Agency

Klient

SPIE WHS

Partner projektu

Tunel Meir

Lokalizacja

Pokrewne projekty