Więcej marek od

Koniec
problemów związanych z konserwacją 

Fabryka Hero, Alcantarilla (Murcja), Hiszpania

 

Dowiedz się, jak oświetlenie dla przemysłu spożywczego likwiduje problemy związane z utrzymaniem w fabryce Hero

Pracownik fabryki Hero pracujący przy energooszczędnym oświetleniu LED marki Philips przeznaczonym do stosowania w przemyśle spożywczym

Zakładane
oszczędności

zostały w pełni zrealizowane. Odnotowaliśmy zużycie energii przed renowacją i później, i okazało się, że nowe rozwiązanie działa znakomicie”.

 

— Francisco Aleo, kierownik działu technicznego, fabryka Hero, Alcantarilla

Pracownicy w fabryce Hero w Hiszpanii; energooszczędne oświetlenie LED marki Philips
Dwóch pracowników w fabryce Hero pracuje przy oświetleniu marki Philips przeznaczonym dla przemysłu spożywczego

Wyzwanie


W fabryce Hero kładzie się duży nacisk na oszczędzanie energii elektrycznej.
Z tego powodu w przededniu 90. rocznicy firmy zarząd postanowił wymienić dotychczasowe oświetlenie zakładu na nowoczesny, ekologiczny system. Jednak sama energooszczędność to za mało. Wymagające warunki użytkowania oznaczały, że dostęp do opraw oświetleniowych nie mógł być w żaden sposób utrudniony.
Oświetlenie marki Philips dla przemysłu spożywczego, wykorzystujące energooszczędną technologię LED, zainstalowane w fabryce Hero

Odpowiednie oświetlenie

 

Wyzwania w zakresie ochrony środowiska były od wielu lat priorytetem dla zarządu fabryki Hero, który w 2008 r. ustanowił wewnętrzny komitet wydajności energetycznej. Podobnie ważnym problemem była kwestia konserwacji systemu oświetleniowego. „Świetlówki fluorescencyjne wyposażone w stateczniki elektromagnetyczne wymagały praktycznie ciągłych napraw, a ze względu na maszyny, które się pod nimi znajdowały, prowadzenie prac konserwacyjnych za pomocą podnośników było wyjątkowo uciążliwe i trudne. Dlatego naszym podstawowym wymaganiem był prosty dostęp do systemów oświetleniowych” — mówił Peter Bleuth, kierownik ds. konserwacji urządzeń elektronicznych.

 

Energooszczędne oświetlenie LED w stu procentach spełniło oczekiwania zarządu fabryki Hero. Wodoszczelne oprawy 2xTL-D 58 W wyposażone w stateczniki elektromagnetyczne zostały wymienione na 44 oprawy Pacific LED Waterproof. Nie tylko są one zgodne ze wszystkimi niezbędnymi standardami, ale także zapewniają wygodne warunki do pracy.

 

Nowe oświetlenie jest wyjątkowo energooszczędne i praktycznie nie wymaga konserwacji. Długi cykl eksploatacyjny, wynoszący w przybliżeniu 6000 godzin ciągłej pracy, oznacza, że oświetlenia nie będzie trzeba naprawiać przez co najmniej pięć lat.

 

Dzięki nowej instalacji oświetleniowej w fabryce Hero zużywa się o 50% mniej energii elektrycznej. Pozwoliło to ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 55% bez uszczerbku dla jakości oświetlenia.

  • Pacific LED WT460C
    Pacific LED WT460C
    Dla klientów, którzy chcą zmniejszyć zużycie energii, a jednocześnie budować swój ekologiczny wizerunek, idealnym rozwiązaniem jest oświetlenie LED. Oprawy Pacific LED oferują nowo...

Optymalizacja
warunków pracy

Zespół

Hero Spain

Klient

Fulgencio Ros

Konsultant firmy Philips

Pokrewne projekty