Więcej marek od

HID

 

Wysokoprężne lampy wyładowcze (HID) to tradycyjne rozwiązanie stosowane w oświetleniu Highbay. Zastosowana technologia jest bardziej energooszczędna od świetlówek i żarówek, ale brakuje jej cechy „momentalnego włączenia” charakterystycznej dla LED. Choć po rozgrzaniu zużywa mniej energii, jest bardzo mało wydajna w porównaniu do LED.

LED

 

Technologia emitującej światło diody LED zrewolucjonizowała oświetlenie i zdążyła stać się powszechnie stosowanym standardem. Oświetlenie LED to nic innego jak materiał emitujący światło pod wpływem przepływającego prądu i charakteryzuje się długą żywotnością i niskim zużyciem energii przy minimalnej konserwacji, co ma istotne znaczenie w przypadku oświetlenia typu Highbay. 

LED + sterowniki

 

Możliwość regulacji strumienia świetlnego diody LED sprawia, że idealnie współpracuje ona z systemami sterowania oświetleniem. Czujniki ruchu świetnie sprawdzą się w miejscach o niższym poziomie aktywności. Ściemnienie oświetlenia do odpowiednio bezpiecznego poziomu daje szanse uzyskania dodatkowych oszczędności energii, a funkcja „momentalnego włączenia” na 100% mocy skutkuje natychmiastowym włączeniem oświetlenia po wykryciu ruchu.

LED + sterowniki + zarządzanie danymi

 

System Philips GreenWarehouse przenosi oświetlenie typu Highbay na zupełnie inny poziom. Cyfrowe oświetlenie LED umożliwia teraz gromadzenie danych za pomocą systemu oświetleniowego. Analiza informacji pomaga zoptymalizować konfigurację magazynu dla zapewnienia lepszej wydajności, np. poprzez zmianę strefowania.