Więcej marek od

Użyj światła,

aby zaangażować klientów

Energooszczędność i konserwacja

Ponieważ oświetlenie pochłania zwykle 13% całej energii zużywanej przez centrum handlowe, należy pamiętać o wielu metodach pozwalających na zredukowanie jej użycia. Energooszczędność umożliwia osiągnięcie zarówno finansowych, jak i ekologicznych celów.
centrum handlowe — wydajność eksploatacyjna

Czynniki dobrego samopoczucia

 

Światło dzienne oferuje najlepsze możliwości. Wykorzystanie światła dziennego pozwala zachować wrażenie naturalnego otoczenia, a jednocześnie pięknie zaprojektowane oświetlenie LED zwiększa wyrazistość i ciekawy wygląd wnętrza centrum handlowego. Strategiczne połączenie światła naturalnego i sztucznego może stworzyć jednolite, doskonałe oświetlenie zapewniające dobre samopoczucie kupującym i tworzące olśniewające efekty.

Czynniki dobrego samopoczucia

Wykorzystuj światło w odpowiednim miejscu i czasie

 

Oprogramowanie firmy Philips do cyfrowego sterowania i zarządzania oświetleniem włącza światło w centrum handlowym zgodnie z dziennym harmonogramem. Wyższe natężenie światła w godzinach pracy i minimalne w pozostałych porach może przełożyć się na poważne oszczędności energii. Za pomocą przenośnych urządzeń inteligentnych lub sterowników montowanych na ścianach menedżerowie centrum handlowego mogą zmieniać harmonogram, aby dopasować oświetlenie do specjalnych wydarzeń lub tematów. Kolejnym ważnym czynnikiem w oszczędzaniu energii jest oświetlanie tylko tych obszarów, które są aktualnie używane — pomieszczenia dla pracowników można oświetlać wtedy, kiedy jest taka potrzeba, co zapobiega marnowaniu energii.

 

Nasze systemy można także zintegrować z ważnymi istniejącymi zasobami, na przykład ze światłem dziennym. Badania wykazały, że światło naturalne dobrze wpływa na samopoczucie ludzi, toteż nasze systemy są wyposażone w połączone z oprawami oświetleniowymi czujniki wykrywające światło dzienne i automatycznie przyciemniającymi lub wzmacniającymi światło przez cały dzień — można korzystać z pozytywnego działania światła dziennego, a jednocześnie oszczędzać energię.

Przykłady wdrożeń

313@Somerset

313@Somerset,
Singapur


313@Somerset, najnowsze luksusowe centrum handlowe na Orchard Road w Singapurze zaprojektowano i zbudowano jako przykład wzorcowej i ekologicznej powierzchni sklepowej. Oświetlenie tego centrum, odwiedzanego co miesiąc przez ponad trzy miliony gości, wymagało inteligentnego systemu sterowania, w którym można by zastosować wykrywanie ruchu, wykorzystanie oświetlenia światłem dziennym, dodatkowe liczniki i inne elementy pozwalające ograniczyć zużycie energii, a jednocześnie stworzyć przyjemniejsze otoczenie dla kupujących.

Westfield, Londyn

Westfield, Londyn,
Wielka Brytania

 

Firma Philips dostarczyła zaawansowany i niezwykle nowoczesny system automatycznego sterowania oświetleniem i zarządzania energią, dzięki któremu londyńskie centrum Westfield stało się Mekką miłośników zakupów. Dzięki połączeniu różnych źródeł światła, w tym oświetlenia naturalnego, pracownicy mogą szybko i łatwo dopasowywać schematy oświetlenia do poszczególnych stref handlowych i tworzyć specjalne tematyczne dni podczas świąt. Oprogramowanie do inteligentnego zarządzania oświetleniem umożliwia pracownikom znalezienie każdej lampy, obwodu i kanału, i wprowadzanie zmian na bieżąco za pomocą kliknięcia myszą.