Więcej marek od

Przyciągnij klientów
światłem

Energooszczędność i konserwacja

Oświetlenie może pochłaniać znaczną część budżetu przeznaczonego na energię dla centrum handlowego — zgodnie z badaniami do 13%. Wprawdzie większość energii jest zużywana wewnątrz, jednak energooszczędne zewnętrzne oświetlenie LED ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania kosztów energii i jej zużycia na niskim poziomie. Dzięki długiemu okresowi eksploatacji i brakowi wymagań w zakresie konserwacji systemy oświetlenia LED pozwalają uniknąć kosztów związanych z naprawami i wymianą żarówek, szczególnie w trudno dostępnych miejscach na fasadach budynku.
Certyfikat BREEAM dla centrów handlowych

Certyfikat BREEAM dla centrów handlowych

 

Metoda BREEAM (Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method) służy do klasyfikowania budynków na podstawie oceny oświetlenia dziennego i sztucznego. Połączenie energooszczędności i klasyfikacji BREEAM zapewnia bezpośrednie korzyści finansowe przedsiębiorstwom. Jednocześnie mogą one zademonstrować zaangażowanie na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i środowiska.

Dowiedz się więcej

Przykłady wdrożeń

Sony Center, Berlin, Niemcy

Sony Center — zużycie energii przez centrum handlowe zostało obniżone o 73%

 

Sony Center to centrum handlowe i kulturalne odwiedzane w ciągu roku przez niemal 8,3 mln gości. Głównym miejscem kompleksu jest Forum, publiczny plac pod dachem. Żarówki, używane do oświetlania tego miejsca przez dwanaście lat, okazały się zbyt kosztowne w utrzymaniu. Dzięki pełnokolorowym oprawom oświetleniowym firmy Philips Sony Center może obecnie tworzyć wyjątkowe pokazy świetlne na specjalne wydarzenia takie jak noce premier filmowych i święta, a jednocześnie zmniejszyć zużycie energii o 73%.

Centrum handlowe Bullring — zużycie energii przez centrum handlowe zostało obniżone o 85%

 

Każdego roku Centrum Handlowe Bullring odwiedza 40 mln gości. Pięć lat po gruntownym remoncie w centrum wprowadzono nowoczesne oświetlenie LED firmy Philips. Pozwoliło to zmniejszyć koszty bieżące o 34 000 funtów rocznie, a emisje CO2 o ponad 250 ton. System, zapewniający piękne, kolorowe efekty świetlne na fasadzie centrum handlowego, pozwolił obniżyć zużycie energii o 85% w porównaniu z poprzednim.

Centrum handlowe Bullring, Birmingham, Anglia
Belfast City Hall, Belfast, Irlandia Północna

Belfast City Hall — roczne oszczędności 21 000 USD

 

Budynek Belfast City Hall pochodzący z 1906 r. jest przykładem tradycyjnej architektury neobarokowej. Aby zachować historyczną strukturę budynku projektanci musieli znaleźć takie rozwiązanie modernizujące oświetlenie, które mogłoby korzystać z istniejącego systemu elektrycznego. Nowy system oświetlenia LED od firmy Philips oświetla wieczorem fasadę różnymi odcieniami ciepłego i chłodnego światła białego, dając roczne oszczędności kosztów energii elektrycznej w wysokości 21 000 USD (14 000 GBP), a jednocześnie zmniejsza roczną emisję dwutlenku węgla o około 200 000 funtów (90 ton).