Więcej marek od

Zaproś białe światło

do swojego świata

Systemy oświetleniowe ComoPolis

Spraw, by Twoje miasto stało się znacznie przyjemniejszym miejscem w nocy dzięki CosmoPolis. Lampa ta generuje czyste białe światło dla bardziej atrakcyjnego otoczenia i przyjaznej atmosfery.

 

CosmoPolis nie tylko przyciąga więcej ludzi do centrum miasta, ale i wpływa na redukcję kosztów operacyjnych i minimalizuje szkodliwe emisje gazów cieplarnianych. A ponieważ białe światło ułatwia widzenie i pomaga lepiej rozróżnić kolory, z CosmoPolis ulice stają się też bezpieczniejsze.

Ludzie spacerujący po placu oświetlonym białym światłem Philips

Oszczędność pieniędzy

 

Dokonaj migracji do energooszczędnego białego światła. CosmoPolis jest o 30%–70% bardziej energooszczędne w porównaniu do konwencjonalnych źródeł światła, co przekłada się na niższe rachunki. Oprócz tego lampy te do końca zachowują swoją jasność, minimalizując koszty konserwacji i wymiany.

Znakomita jasność lamp CosmoPolis oznacza, że odległości między latarniami mogą być większe, dzięki czemu początkowe nakłady są niższe.

Philips CosmoPolis efektywnie oświetla przystanek tramwajowy
Fasada budynku oświetlona za pomocą białego światła Philips

Oświetlenie przyjazne dla planety

 

CosmoPolis oznacza ekologię. Lampa CosmoPolis zużywa 50% mniej energii niż oświetlenie rtęciowe, co przekłada się na oszczędności w wysokości ponad 100 kg CO2 rocznie z jednej lampy. Długa żywotność oznacza niższą produkcję i recykling, a kompaktowa obudowa oprawy skutkuje niższymi kosztami pakowania i transportu.

Dzięki potencjałowi oszczędzania energii lampa CosmoPolis została uznana za Zielony Produkt Flagowy Philips.

Porto w świetle reflektorów

Samorząd miasta Porto w Portugalii szukał przyjaznego dla środowiska oświetlenia, które obniży koszty energii, zapewni nastrojową atmosferę i nie będzie wymagać nadmiernej konserwacji. MASTER CosmoWhite oraz MASTER CityWhite okazały się idealnym rozwiązaniem. CosmoWhite oszczędza energię i zmniejsza emisję CO2, nie zawiera ołowiu i odznacza się niską zawartością rtęci. Oprawy wykorzystują przetwornice PrimaVision, których żywotność wynosi 60 000 godzin.

 

Ciepła biel w niesamowity sposób kształtuje nocną atmosferę w centrum Porto. Ludzie siedzący przy stolikach w ogródkach czują, jakby siedzieli w kawiarni, a nie na zewnątrz, a skwery wydają się większe i bardziej zapraszające.

Ludzie spacerujący po ulicy oświetlonej lampami Philips