Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Chroń swój dom przed wirusami.
  Łatwa dezynfekcja UV-C

  Chroń swój dom przed wirusami i bakteriami, stosując UV-C

   

  Lampa Philips UV-C do dezynfekcji światłem może skutecznie unieszkodliwiać wirusy, bakterie, pleśnie i zarodniki w ciągu kilkunastu minut. Wbudowane czujniki i regulatory czasowe zapewniają dodatkową ochronę dla Ciebie i Twojej rodziny.

  ikona bakterii
  Wszystkie przebadane do tej pory bakterie i wirusy ulegają skutecznej dezynfekcji promieniowaniem UV-C²
  ikona laboratorium
  W testach laboratoryjnych nasze źródła UV-C zmniejszyły zakaźność wirusa SARS-CoV-2 (powodującego COVID-19) na powierzchniach do poziomu poniżej wykrywalnego w zaledwie 9 sekund³
  ikona minut
  Dezynfekuje powierzchnie i przedmioty w ciągu kilku minut¹

  Czym jest technologia UV?

   

  Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest niewidoczne dla ludzkiego oka i dzieli się na promieniowanie UV-A, UV-B oraz UV-C.

   

  Długość fal promieniowania UV-C mieści się w zakresie 100 – 280 nm. Na wykresie mozna zobaczyć, że najsilniejsze działanie bakteriobójcze mają fale o długości 265 nm. Podczas głównej emisji niskociśnieniowe promienniki UV-C Philips emitują fale o długości 254 nm, co przekłada się na oddziaływanie na DNA mikroorganizmów na poziomie 85% wartości szczytowej oraz na poziomie 80% na krzywej IES. Oznacza to, że nasze promienniki są niezwykle skuteczne w rozkładaniu DNA, w wyniku czego bakterie i wirusy nie mogą rozmnażać się ani powodować chorób.

   

   Efektywna odporność mikroorganizmów na promieniowanie UV jest bardzo zróżnicowana, a dawkę promieniowania potrzebną do ich zniszczenia warunkuje również środowisko, w jakim żyją.

  technologia uv-c
  wykres uv-c

  Lampa do dezynfekcji Philips UV-C

  Srebrny

  produkt srebrny
  ikona użycia
  Proste w użyciu, z przejrzystym panelem sterowania i wskazówkami głosowymi
  ikona ochrony
  Dodatkowa ochrona dzięki czujnikom i regulatorom czasowym
  ikona doświadczenia
  35 lat doświadczenia w produkcji promienników Philips UV-C
  ikona sterownika
  Specjalnie zaprojektowany sterownik zapewniający skuteczność dezynfekcji

  Łatwa instalacja i użytkowanie

  Biurkowa lampa dezynfekująca UV-C marki Philips

  Najczęściej zadawane pytania

  Dezynfekująca lampa Philips UV-C jest bardzo podobna do produktów konkurencyjnych. Co ją wyróżnia?

  Większość produktów konkurencyjnych jest wyposażonych w plastikową obudowę, która po krótkiej ekspozycji na promieniowanie UV-C łatwo ulega uszkodzeniu. Lampa dezynfekująca Philips ma obudowę wykonaną w całości z metalu, który jest odporny na promieniowanie UV-C. 

  W jaki sposób możemy zapewnić, że po wyjściu z pomieszczenia można do niego bezpiecznie wejść ponownie?

  Wysokiej jakości czujnik mikrofalowy umożliwia wykrywanie ludzi i zwierząt. Przy wykryciu ruchu, dezynfekująca lampa UV-C automatycznie wyłącza się.

  Jak długo dezynfekująca lampa Philips UV-C musi działać, aby zapewnić skuteczną dezynfekcję?

  Rekomendowany czas dezynfekcji:

  Łazienka/Kuchnia: 15 minut*

  Sypialnia: 30 minut*

  Salon: 45 minut*

  *Skuteczność dezynfekcji będzie się różnić w zależności od czasu dezynfekcji, odległości i rodzaju powierzchni/przedmiotu.Dane do obliczeń: salon – 28 m² przy zasięgu o promieniu 3 m; sypialnia – 20 m² przy zasięgu o promieniu 2,5 m, łazienka/kuchnia – 13 m² przy zasięgu o promieniu 2 m.

  Jakie są warunki gwarancji na lampę dezynfekującą Philips UV-C?

  2 lata gwarancji od daty na paragonie lub dowodzie zakupu. W przypadku reklamacji dezynfekująca lampa Philips UV-C będzie wymieniana w całości. Ze względów bezpieczeństwa nie można samemu wymieniać jej poszczególnych części. 

   

  * Skuteczność produktu w unieszkodliwianiu niektórych wirusów, bakterii, pierwotniaków, grzybów lub innych szkodliwych mikroorganizmów jest taka, jak opisano w instrukcji obsługi dołączonej do produktu. Signify nie obiecuje ani nie gwarantuje, że stosowanie produktu będzie chronić przed zakażeniami wirusami, bakteriami, pierwotniakami, grzybami, chorobami lub chorobami. Produkt nie jest zatwierdzony, nie jest przeznaczony i nie może być używany do dezynfekcji urządzeń medycznych ani w placówkach medycznych. Signify nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek roszczenia ani szkody, które mogą wyniknąć lub być związane z wykorzystaniem produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem lub niezgodnie z jego zastosowaniem i instrukcją obsługi dołączoną do produktu.

  Czy lampa może być stosowana w placówkach medycznych?

  To urządzenie UV-C nie zostało zatwierdzone ani nie jest certyfikowane jako urządzenie medyczne i nie może być używane do dezynfekcji powierzchni urządzeń medycznych (takich jak urządzenia medyczne w sali, maski chirurgiczne lub respiratory używane w trakcie operacji).

  Czy to urządzenie może dezaktywować wirusa wywołującego COVID-19?

  Dane udostępnione nam przez National Emerging Infectious Diseases Laboratories (NEIDL) na Uniwersytecie Bostońskim zostały zebrane podczas badań laboratoryjnych przeprowadzonych w NEIDL przez Dr. Anthony’ego Griffiths’a (Profesora Nadzwyczajnego Mikrobiologii z Wydziału Medycyny na Uniwersytecie Bostońskim) oraz jego zespół (dane te będą również przedmiotem najbliższej publikacji naukowej Uniwersytetu Bostońskiego). 

   

  NEIDL to najnowocześniejsza placówka badawcza, w której mieszczą się ważne laboratoria ochronne na poziomie bezpieczeństwa biologicznego -2, -3 i -4.

   

  Dane wskazują, że produkty do dezynfekcji Philips UV-C naświetlające powierzchnię, na której zaszczepiono SARS-CoV-2 (wirusa wywołującego chorobę COVID-19), przy dawce UV-C wynoszącej 5 mJ / cm2 (czas ekspozycji 6 sekund5), spowodowały 99% redukcję wirusa obecnego na tej powierzchni. Badanie wskazało również, że dawka UV-C 22 mJ / cm2 powoduje redukcję 99,9999% wirusa SARS-CoV-2 na tej powierzchni (czas ekspozycji 25 sekund). Wyniki badania są dostępne na życzenie.

  Jakie certyfikaty są dostępne dla lampy dezynfekującej Philips UV-C?

  To urządzenie UV-C jest certyfikowane zgodnie z następującymi normami

  Produkty

  Norma/wytyczne

  Bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo UV-C

  Wytyczne bezpieczeństwa GLA UV-C, w tym IEC 62471

  ikona ostrzeżenia

  Uwaga

  Wystawienie na promieniowanie UV-C może być szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Przed użyciem należy zastosować się do wszystkich wskazówek dotyczących bezpieczeństwa opisanych w instrukcji obsługi produktu.
  1. Skuteczność dezynfekcji różni się w zależności od czasu dezynfekcji, odległości i rodzaju powierzchni/obiektu. Szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcji produktu lub na jego stronie internetowej.
  2. Fluence (UV Dose) Required to Achieve Incremental Log Inactivation of Bacteria, Protozoa, Viruses and Algae Revised, aktualizacja i rozszerzenie wyników badania: Adel Haji Malayeri, Madjid Mohseni, Bill Cairns and James R. Bolton. Wcześniejszy udział: Gabriel Chevrefils (2006) i Eric Caron (2006); ocena wzajemna: Benoit Barbeau, Harold Wright (1999) i Karl G. Linden.
  3. Nadia Storm i inni, Rapid and complete inactivation of SARS-CoV-2 by ultraviolet-C irradiation, 2020. Przedstawiony do recenzji i dostępny na:  https://www.researchsquare.com/article/rs-65742/v2. W tym badaniu zastosowano natężenie promieniowania UV-C  0.849 mW/cm²
  4. A comparison of pulsed and continuous ultraviolet light sources for the decontamination of surfaces. McDonald K.F., Curry R.D., Clevenger T.E., Unklesbay K., Eisenstark A., Golden J., Morgan R.D. IEEE Trans. Plasma Sci. 2000;28:1581–1587. doi: 10.1109/27.901237.