Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Następny rozdział
  oświetlenia miejskiego

  Badania w programie City.People.Light

  Twoje inspiracje oświetleniowe. Badania w programie City.People.Light pozwalają zapoznać się z najnowszymi i przyszłymi pracami w dziedzinie oświetlenia miast. Dzięki pracy architektów, urbanistów i kreatywnych liderów można zbadać, jak miasta będą wyglądać w przyszłości.

   

  Najnowsze wyniki tego programu badawczego są publikowane w książce zawierającej wywiady z ekspertami, omówienie głównych trendów oraz przedstawiającej inspirujące koncepcje oświetlenia, które powstały podczas warsztatów Create the Livable City.

   

  Zapoznanie się z tym nowoczesnym kompendium pozwoli zdobyć więcej informacji na temat przyszłości europejskich miast, zarówno w perspektywie społeczno-kulturowej, jak i dotyczącej oświetlenia miejskiego.

   

  Książka przedstawiająca badania w programie City.People.Light w 2014 r. jest dostępna w specjalistycznych księgarniach na całym świecie, w księgarni internetowej Amazon.com lub jako flipbook. Zobacz także materiały do pobrania poniżej.

  Szkic z książki na temat badań city.people.light

  Wywiady z ekspertami

   

  Chcesz zapoznać się z kształcącymi analizami? Książka zawiera rozmowy z uznanymi liderami intelektualnymi, ekspertami z branży i czołowymi urbanistami, architektami i projektantami.

  Wywiad z ekspertem

  Matryca Urban Futures

   

  Prezentacja matrycy Urban Futures: narzędzia referencyjnego do całego programu city.people.light. Dowiedz się więcej na temat tego praktycznego narzędzia analitycznego i używania go do zdefiniowania własnej strategii oświetleniowej.

  Ekspert objaśnia działanie matrycy Urban Futures

  Warsztaty  

   

  Poznaj najnowsze koncepcje dotyczące oświetlenia opracowane podczas warsztatów Create the Livable City. Te wydarzenia odbyły się w sześciu europejskich miastach, a uczestniczyli w nich najwybitniejsi urbaniści i architekci krajobrazu.

  Kobieta szkicująca podczas warsztatów

  Marco Bevolo

   

  Marco jest ekspertem w dziedzinie projektowania strategicznego, badań z zakresu polityki społecznej i przyszłości rozwiązań miejskich. Założył firmę Marco Bevolo Consulting, a wcześniej pracował jako dyrektor Philips Design w centrali firmy w Holandii.

   

  Wykładał w Wharton Business School, na Politechnice Temasek w Singapurze, w Istituto Europeo di Design, Fashion Institute Arnhem oraz na uniwersytecie w Tilburgu w Holandii.

   

  Wśród jego licznych wyróżnień znajdują się dwie nagrody organizacji ESOMAR za najlepszą dokumentację przedstawioną na konferencji oraz nagroda Emerald Literati Award for Excellence. Jest członkiem stowarzyszenia Association of Professional Futurists.

  Autorzy książki
  Tapio

  Tapio Rosenius

   

  Tapio jest założycielem firmy Lighting Design Collective specjalizującej się w rozwiązaniach oświetleniowych obiektów architektonicznych i sztuce światła. Firma oferuje najnowocześniejsze specjalistyczne usługi, takie jak tworzenie zawartości cyfrowej, tworzenie oprogramowania do celów związanych z oświetleniem i opracowywanie strategii projektowych. Przedstawicielstwa firmy znajdują się w Madrycie, Londynie i Helsinkach, a dzięki sieci współpracowników przedsiębiorstwo działa na całym świecie.

  Tapio, pochodzący z Finlandii, jest projektantem i artystą, którego prace zrealizowano w ponad 25 krajach. Jego prace artystyczne i projekty oświetlenia były wielokrotnie nagradzane.


  Tapio uzyskał tytuł magistra na londyńskim uniwersytecie UCL Bartlett oraz tytuł Medianomi w zakresie projektowania w School of Art and Communication w Tampere w Finlandii. Prowadzi wykłady na akademiach architektury i projektowania, a także podczas branżowych wydarzeń.