Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Zintegrowane oświetlenie zmienia świat każdego dnia - sprawdź w jaki sposób

  Zapoznaj się z przedstawionymi poniżej siedmioma przykładami działania zintegrowanego oświetlenia.

   

  7 sposóbów, w jaki zintegrowane oświetlenie zmienia świat

   

  Inteligentne oraz zintegrowane urządzenia zmieniają znany nam świat. Urządzenia rozproszone w przestrzeni, w której pracujemy, żyjemy, podróżujemy i relaksujemy się, przekazują informacje o sobie. Zbierają dane o przestrzeniach, w których są używane. I wreszcie dostarczają spersonalizowane usługi i informacje kontekstowe wtedy, kiedy są potrzebne, niezależnie od tego, gdzie znajdują się ludzie, którzy ich potrzebują.

   

  Zapoznaj się z przedstawionymi poniżej siedmioma przykładami działania zintegrowanego oświetlenia.

  1. Personalizacja miejsca pracy  
  1. Personalizacja miejsca pracy
  1. Personalizacja miejsca pracy

   

  Zintegrowane systemy oświetlenia umożliwiają spersonalizowanie miejsca pracy. Dzięki komunikacji z dynamicznymi oprawami oświetleniowymi LED i indywidualnemu sterowaniu punktami świetlnymi pracownik może — za pomocą aplikacji na smartfonie — „zarejestrować” swoją lokalizację w systemie oświetleniowym, aby kontrolować oświetlenie nad swoim biurkiem.

  Personalizacja miejsca pracy

  2. Poznaj, zobacz i oszczędzaj więcej.


  Oświetlenie jest obecne we wszystkich przestrzeniach publicznych i roboczych. Jeśli jest to oświetlenie cyfrowe, system oświetleniowy działa także jako narzędzie analityczne.
  telefon

  3. Oświetlenie miasta przyszłości jest dostępne już dziś.


  Miasta, wybiegając w przyszłość, wykorzystują możliwości zintegrowanych rozwiązań oraz Internetu rzeczy, aby ułatwić życie mieszkańcom, dać im więcej możliwości i lepiej dostosować się do globalnego środowiska.
  Oświetlenie miasta przyszłości dostępne już dziś

  4. Życie naśladuje Internet.


  Połączone z Internetem systemy oświetleniowe posiadają funkcje ustalania położenia wewnątrz budynków. Dzięki temu pomagają klientom sklepów stacjonarnych podczas zakupów. Klienci, którzy się na to zdecydują, mogą używać specjalnie zaprojektowanych aplikacji mobilnych, aby otrzymywać dostosowane rekomendacje, odpowiednie informacje o produktach i premie oraz rabaty w sklepach.
  Życie naśladuje Internet

  5. Recepta na skuteczne uczenie się i dochodzenie do zdrowia.


  Zintegrowane oświetlenie może poprawić warunki podczas nauki w klasie oraz warunki pacjentów przebywających w szpitalu.
  Recepta na skuteczne uczenie się i dochodzenie do zdrowia

  6. Wstań z łóżka prawą nogą.


  Połączone z Internetem termostaty, systemy zabezpieczeń domu, sterowanie basenem… Internet rzeczy sprawia, że dom staje się inteligentnym oraz zdalnie sterowanym miejscem, które jest wygodne, bezpieczne i bardziej ekologiczne.
  Wstań z łóżka prawą nogą

  7. Pod cyfrowym sufitem.


  Przy takich innowacjach jak oświetlenie LED, panele słoneczne, wody termalne i zaawansowane systemy zarządzania budynkami, biurowce stają coraz bardziej energooszczędne. Ostatnie badania jednak wykazały, że uwzględnienie czynnika ludzkiego może podwoić lub potroić oszczędności energii osiągane przez samą technologię.
  Pod cyfrowym sufitem