Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Promienniki UV-C

  Jak urządzenia do dezynfekcji wykorzystujące promienniki UV-C mogą pomóc  zredukować zagrożenia dla zdrowia


  W wielu krajach szpitale i instytucje służby zdrowia nieustannie pracują, aby zapewnić pacjentom opiekę. Choć urządzenia do dezynfekcji wykorzystujące promienniki UV-C nie stanowią bezpośredniej terapii, mogą wnieść znaczący wkład w podejmowane działania.
   

  Koronawirus (COVID-19) rozprzestrzenił się w wielu krajach i terytoriach na całym świecie, wskutek czego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię.
   

  W wielu krajach szpitale i instytucje służby zdrowia nieustannie pracują, aby zapewnić pacjentom opiekę. Choć urządzenia do dezynfekcji z naszymi promiennikami UV-C nie stanowią bezpośredniej terapii, mogą wnieść znaczący wkład w podejmowane działania.

  Czym jest promieniowanie UV-C?


  UV-C jest niewidocznym dla ludzkiego oka promieniowaniem o długości fali mieszczącej się w zakresie od-100 do 280 nanometrów (nm.).  Fala o długości 253.7 nm. jest wykorzystywana do dezynfekcji powietrza i różnych powierzchni oraz do uzdatniania wody, niszcząc DNA mikroorganizmów i sprawiając, że stają się nieszkodliwe.

  Jak można to zastosować?


  Promieniowanie UV-C ma silne właściwości biobójcze i nieodwracalnie dezaktywuje wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje znajdujące się w powietrzu, w wodzie oraz na różnych powierzchniach.
  Jak promieniowanie UV-C może pomóc w redukcji zagrożeń dla zdrowia
  „Szpitale, inne instytucje opieki zdrowotnej oraz miejsca użyteczności publicznej, włącznie ze szkołami (w nocy lub po zamknięciu, gdy pomieszczenia są opuszczone), mogą wykorzystać urządzenia do dezynfekcji wykorzysujące promienniki UV-C do neutralizacji wirusów i innych drobnoustrojów. Odpowiednio zaprojektowana instalacja UV-C wraz z instrukcją jej użytkowania i harmonogramem dezynfekcji pomogą w neutralizacji wirusów oraz zmniejszą ryzyko w procesie rekonwalescencji pacjentów.”

  Promienniki UV-C to sprawdzony i skuteczny sposób neutralizacji wirusów, takich jak COVID-19*.

  Czy to bezpieczne?


  Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń (i nie tylko) wykorzystujące promieniowanie UV-C są skuteczne w zwalczaniu wirusów i innych drobnoustrojów, z tego samego powodu to promieniowanie jest niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, gdyż może trwale uszkodzić oczy i skórę. Z tego powodu podczas prowadzenia dezynfekcji zarówno ludzie, jak i zwierzęta nie mogą przebywać w miejscach, w których mogliby być narażeni na bezpośrednie promieniowanie UV-C. Używając promienników UV-C zawsze korzystaj z pomocy profesjonalistów. Pomogą ci oni w efektywny i bezpieczny sposób wykorzystać promienniki UV-C w skutecznej dezynfekcji.

  „Zarówno ludzie, jak i zwierzęta nie mogą przebywać w miejscach, w których mogliby być narażeni na bezpośrednie promieniowanie UV-C, ponieważ skutkuje to poważnym uszkodzeniem ich oczu i skóry.”

  Jakie podejmujemy kolejne kroki?


  We współpracy z partnerami w wielu krajach staramy się uzgodnić, w jaki sposób możemy przyspieszyć wykorzystanie urządzeń do dezynfekcji z promiennikami UV-C w tych obiektach, w których mogą one mieć korzystny wpływ. W Chinach, gdzie UV-C jest wykorzystywane do dezynfekcji, współpracowaliśmy z wieloma instytucjami opieki zdrowotnej.
   

  Wszystkim korzystającym z urządzeń do dezynfekcji wykorzystujących promienniki UV-C (także do dezynfekcji mieszkania) radzimy ścisłe przestrzeganie instrukcji bezpieczeństwa.

  *Przeprowadzone badania mikrobiologiczne dowodzą skuteczności UV-C w neutralizowaniu wirusów i bakterii.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta