Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

    Oświetlenie LED w muzeach i galeriach 

     

    Sztuka wymaga wyjątkowej ekspozycji. Artyści tworzyli przecież swoje dzieła w pełnym świetle dziennym. Jak więc sprawić, by i przy tym sztucznym, można było dostrzec najmniejszy szczegół ich pracy? Sprawdź, jakie rozwiązania oferuje Philips. Dzięki nim oświetlenie dzieł sztuki dostarczane jest na tak wysokim poziomie, jak one same.

    Dlaczego idealne oświetlenie wnętrz muzealnych jest tak ważne? 

     

    Muzea i galerie sztuki są dzisiaj dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Coraz częściej tego rodzaju obiekty wybieramy jako formę spędzenia czasu wolnego. Warto więc, by prezentowane w nich dzieła otoczone były specjalną oprawą.

    Dzieła sztuki stworzone przez wielkich artystów tego świata zasługują na szczególną uwagę. By dostrzec ich piękno, konieczne jest odpowiednie oświetlenie. Okazuje się, że przez lata obiekty muzealne miały ogromny problem z doborem właściwego światła. Rzadko udawało się sztucznym światłem stworzyć przestrzeń identyczną z tą, która jest oświetlana naturalnie. Wiele placówek, jak na przykład Muzeum Boijmans Van Beuningen w Rotterdamie rozpoczęło proces poszukiwania autorskiego systemu oświetlenia. Niektórym się to udało poprzez zastosowanie połączenia światła dziennego z halogenem. Dzisiaj Philips oferuje o wiele lepsze rozwiązanie. Oświetlenie obrazów czy innych dzieł sztuki może odbywać się za pomocą technologii LED, która daje efekt doskonały.

    LAC-body

    Dlaczego źródła i oprawy LED wybierane są dzisiaj najczęściej?

     

    Nie chodzi jedynie o oszczędności w ramach korzystania z energii elektrycznej, chociaż jeśli pod uwagę weźmiemy oświetlenie do muzeum, to rzeczywiście może mieć to znaczenie przy intensywności korzystania ze sztucznego systemu światła. Udowodniono, że oświetlenie ledowe oszczędza nawet 80% energii w porównaniu z klasycznymi żarówkami.

     

    Okazuje się, że oprawy LED wykazują o wiele więcej zalet. Udowodniliśmy już, że są w stanie wygenerować światło identyczne, jak to naturalne. Chcemy teraz przedstawić Wam kolejne walory. W myśl zrównoważonego rozwoju, systemy LED sprzyjają ochronie środowiska. Wpływają na ograniczenie emisji CO2, są o wiele bardziej wytrzymałe i nadają się do recyklingu.

     

    Priorytetem jest niezmiennie barwa padającego światła. Oświetlenie dzieł sztuki przy zastosowaniu diod LED możliwe jest w systemie centralnym albo punktowym. Regulować można jego natężenie, padanie cieni czy odbicia światła. Tradycyjne światło halogenowe nie daje takiej możliwości. To dzięki technologii LED dzieła sztuki zachowują w pełni swoją autentyczność.

    LAC body

    Dlaczego Philips?

     

    Philips tworzy oświetlenie od ponad 125lat. Stawia na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają dostarczać optymalny komfort ostatecznym użytkownikom. Obiekty muzealny i galerie sztuki są doskonałym wyzwaniem, bo potrzebują wielofunkcyjnych rozwiązań oświetleniowych, które można bez problemu zaadaptować bez względu na przestrzeń.

     

    Philips komponuje oświetlenie obiektów komercyjnych, bo zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę takie miejsca odgrywają dla kolejnych pokoleń. Oświetlenie ma być wsparciem dla szeroko rozumianego rozwoju, szczególnie wtedy, gdy rozwój ten ma odbywać się poprzez ekspozycję dzieł sztuki w najlepszym wydaniu.

    Chcesz dowiedzieć się więcej?

    Tomasz Kołoszczyk

    Napisz do naszego eksperta

     

    Tomasz Kołoszczyk-Jakubowski

    Ekspert ds. profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych