Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Oświetlenie LED do warsztatu 


  Dawniej jednym z najbardziej popularnych źródeł światła stosowanych w warsztatach samochodowych czy lakierniczych były tradycyjne świetlówki. Pobierały one mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki, ale nierzadko powodowały efekt tętnienia podczas pracy i potrzebowały nieco czasu na uzyskanie pełnego strumienia świetlnego. Stosowane obecnie nowoczesne rozwiązania nie tylko zapewniają odpowiednio mocne światło, ale też pozwalają na oszczędności.

   

  Dobre oświetlenie w warsztacie to nie tylko gwarancja komfortowej pracy, ale i bezpieczeństwa podczas wykonywanych napraw. Stosowane dawniej świetlówki liniowe – chociaż bardziej energooszczędne od tradycyjnych żarówek, nie pozbawione były wad. Spadek wydajności tego typu źródeł światła wraz z upływem czasu i obecność rtęci to najbardziej istotne spośród nich. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy, warto zainwestować w oświetlenie, które nie męczy oczu, a jego elementy nie zwierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Właśnie takie są produkty LED oferowane przez firmę Philips. Ich dodatkową zaletą jest energooszczędność, przekładająca się na obniżenie rachunków za energię elektryczną.

  Świetlówka liniowa LED jako alternatywa dla świetlówek tradycyjnych


  Tradycyjne świetlówki liniowe należące do grupy lamp wyładowczych stosowane są powszechnie jako oświetlenie biur, sklepów, placówek handlowych, szkół czy warsztatów. Zastosowane w dostępnych obecnie produktach tego typu usprawnienia pozwoliły wyeliminować takie niedogodności, jak tętnienie światła, migotanie podczas włączania czy buczenie. Krócej trwa też uzyskanie pełnego strumienia świetlnego w porównaniu do stosowanych dawniej świetlówek. Pomimo takich zalet, jak wydzielanie niewielkiej ilości ciepła czy dużej trwałości, tego typu oprawy mają też pewne wady, np. zawierają rtęć, przez co są szkodliwe dla środowiska. Nie wszędzie też sprawdzą się one równie dobrze – skuteczność świetlna tradycyjnych świetlówek zmniejsza się przy niskich temperaturach, dlatego nie powinny być stosowane w chłodniach czy otwartych magazynach.
   

  Oświetlenie liniowe LED to doskonała alternatywa dla lamp wyładowczych stosowanych w różnego rodzaju warsztatach naprawczych czy obiektach użyteczności publicznej. Tuż po włączeniu pracują one z pełną mocą, na ich działanie nie wpływają zmiany temperatury, a ponadto nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Oferowane przez firmę Philips produkty powstają z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i mają długi czas pracy. Wszystko to sprawia, że świetlówka liniowa LED to doskonała alternatywa dla lamp wyładowczych.

  Zmiana niosąca oszczędności


  Szacuje się, że w warsztatach naprawczych ok. 35-45% całego zużycia energii pochłania oświetlenie tego typu obiektów, nietrudno więc zauważyć, że w skali roku generuje ono niemałe koszty. Wymiana tradycyjnych świetlówek na oświetlenie liniowe LED pozwoli na zaoszczędzenie do ok. 50% wykorzystywanej dotychczas energii, a tym samym obniżenie rachunków za prąd. Mówiąc o oszczędnościach należy też wspomnieć o wysokiej trwałości produktów wykorzystujących technologię LED. Długi czas pracy sprawia, że tego typu źródła światła wymienia się rzadziej, co również jest gwarancją zwrotu inwestycji w nowe oświetlenie. 
  Czas na zmianę oświetlenia garażu

  Dlaczego warto zdecydować się na świetlówki liniowe LED? 


  Świetlówki liniowe LED marki Philips to energooszczędne i bezpieczne dla środowiska zamienniki konwencjonalnych świetlówek zapewniające wysoką wydajność. Źródło światła LED umieszczone zostało w module o rozmiarach tradycyjnej świetlówki – taka konstrukcja zapewnia jednorodny wygląd, a jednocześnie pozwala na łatwą i szybką wymianę starych źródeł światła na nowe oprawy przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa podczas montażu. Świetlówki liniowe LED będą idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagane jest odpowiednio mocne oświetlenie gwarantujące komfort pracy. Ich stosowanie pozwala też zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, które stanowią jeden z największych kosztów związanych z utrzymaniem warsztatu.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta


  Boris Zupancic
  Ekspert ds. Profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych