Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne Philips


  Oświetlenie zewnętrzne to szeroka grupa produktów przeznaczonych – jak sama nazwa wskazuje – do stosowania na zewnątrz budynków. Wśród nich wymienić można zarówno lampy uliczne i parkingowe, reflektory służące do iluminacji ciekawych i zabytkowych obiektów architektonicznych, jak i źródła światła stosowane w przydomowych ogrodach. Czym wyróżnia się oświetlenie zewnętrzne Philips?
  Sztuczne oświetlenie towarzyszy nam tak często, że przestajemy zwracać na nie uwagę. Lampy uliczne, oświetlone parkingi i podziemne przejścia, wyeksponowane za pomocą odpowiednio dobranych źródeł światła budynki zabytkowe, czy obiekty sportowe stały się naturalnym elementem przestrzeni miejskiej. Oczywiście ze specjalnych opraw zewnętrznych korzystamy także w prywatnych ogrodach – za ich pomocą możemy stworzyć na tarasie lub balkonie atmosferę relaksu, podkreślić urodę roślin po zmroku, czy oświetlić ścieżki i podjazdy lub wejście do domu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańcom i gościom. Na przestrzeni wielu lat stosowano różne rozwiązania, jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrze, dziś najchętniej wykorzystywane są lampy LED. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?
  Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne Philips

  Lampy LED pomagają dbać o środowisko


  Ledowe źródła światła są najbardziej energooszczędnymi produktami. Chociaż pobierają znacznie mniej energii elektrycznej od tradycyjnych żarówek wolframowych, a nawet świetlówek energooszczędnych, mogą emitować równie mocne światło, jak ich poprzedniczki. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie oświetlenie przestrzeni publicznej, przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków na rachunki za prąd. Ze względu na swoją dużą trwałość, wymieniane są rzadko, a ponieważ pobierają znacznie mniej energii niż źródła tradycyjne, przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla.Spełnią także wszelkie wymagane prze Unię Europejską normy. Co istotne – nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, jak np. rtęć, dlatego po zakończonej eksploatacji lampa ledowa może być utylizowana tak jak inne sprzęty elektroniczne. 

  Światło pod kontrolą


  Zewnętrzne oświetlenie ledowe jest korzystne nie tylko ze względu na możliwe oszczędności, ale również z powodu wygody użytkowania. Coraz częściej usłyszeć można o inteligentnych miastach i inteligentnych domach, wyposażanych m. in. w systemy sterowania oświetleniem. Już dzisiaj rozwiązanie to stosowane jest w wielu miastach całego świata. Przykładem może być Nowy Jork czy Singapur, a w Polsce Kraków Szczecin, czy też Białowieża. Oferowane przez firmę Philips systemy umożliwiają modyfikowanie pracy opraw ulicznych zależnie od potrzeb. Jeśli natężenie ruchu się zmniejsza, moc świateł również spada, zaś w przypadku trudnych warunków atmosferycznych ograniczających widoczność lub w razie kolizji bądź wypadku, możliwe jest uzyskanie mocniejszego światła. Oprócz wygodnego sterowania oświetleniem system Philips pozwala też szybko zlokalizować ewentualne usterki i je usunąć. Oczywiście z możliwości szybkiej i łatwej zmiany świateł skorzystają również osoby posiadające oświetlenie ogrodowe tej marki. Dzięki odpowiednim sterownikom można zmieniać światło na tarasie, balkonie czy w altanie, a tym samym dostosować je do aktualnych potrzeb i za jego pomocą stworzyć idealny nastrój do wspólnej zabawy z przyjaciółmi, romantycznej kolacji albo relaksu.
  Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne Philips

  Najwyższa jakość
   

  Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne Philips to nie tylko wygoda użytkowania, atrakcyjny design dostępnych lamp, ekologia i energooszczędność. Oprawy przeznaczone do stosowania na zewnątrz charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, jak niskie temperatury czy wilgoć, dzięki czemu doskonale sprawdzają się zarówno do oświetlania przestrzeni publicznej, jak i prywatnych ogrodów. Wszystkie te produkty wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia ich trwałość, rzadszą konieczność wymiany, a przede wszystkim – bezpieczeństwo użytkowania. Oświetlenie zewnętrzne Philips jest, więc doskonałą odpowiedzią na zmieniające się wraz z postępem technologicznym potrzeby, zarówno jeśli chodzi o zarządców przestrzeni publicznej, jak i osób prywatnych.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta


  Boris Zupancic
  Ekspert ds. Profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych

  Popularne produkty