Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Oświetlenie przestrzeni
  biurowej technologią LED

  Jak oświetlić przestrzeń biurową, wykorzystując technologię LED?


  Odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy
   pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników, a tym samym poprawia ich wydajność. W przypadku stanowisk wymagających pracy przy monitorze komputera dobrze dobrane natężenie światła pozwala uniknąć pogłębiania się wad wzroku, ogranicza ból oczu oraz uczucie zmęczenia.

   


  Badania dowodzą, że zdecydowana większość pracowników, niezależnie od branży, deklaruje, że woli wykonywać swoje obowiązki przy świetle naturalnym. Biura przyszłości będą uwzględniały tę potrzebę, optymalizując zużycie światła sztucznego na korzyść światła dziennego. 

  Światło za jednym dotknięciem dłoni  
  Światło za jednym dotknięciem dłoni

   

  Oświetlenie powinno być dopasowane nie tylko do specyfiki wnętrza, ale i wykonywanych w nim czynności. Osoby na stanowiskach administracyjno-biurowych, które pracują przed ekranem monitora, preferują oświetlenie sufitowe i rozproszone. W ten sposób unika się efektu olśnienia. Dzięki specjalnym systemom sterowania oświetleniem Philips Lighting, możliwe jest modyfikowanie natężenia światła zależnie od potrzeb pracownika. Oświetleniem nad każdym z biurek można zarządzać z poziomu aplikacji dostępnej na system iOS i Android.

  Nowocześnie znaczy oszczędnie

   

  Oświetlenie biurowe starego typu pobiera duże ilości energii elektrycznej. Większe zapotrzebowanie na prąd przekłada się także na zwiększenie emisji dwutlenku węgla do środowiska. Nowoczesne technologie to nie tylko wygoda użytkowania, ale również dbałość o środowisko. Oświetlenie LED Philips Lighting pozwala na ograniczenie poboru energii elektrycznej, a tym samym redukuję emisję CO2. Ma to też swój walor ekonomiczny w postaci niższych rachunków za prąd. Nowoczesne oświetlenie, wyposażone w specjalne czujniki włączające oprawy tylko w sytuacji, kiedy z danego pomieszczenia korzystają pracownicy, optymalizuje zużycie energii. Oświetlenie LED ma jeszcze jedeną przewagę nad tym tradycyjnym – żywotność. Znika obowiązek częstych wymian źrodeł światła, że względu na wytrzymałość rozwiązań ledowych.

  Rozwiązania na miarę indywidualnych potrzeb

   

  Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że największą wartością, decydującą o sukcesie całej firmy jest pracownik. Dlatego też wprowadzane stopniowo innowacje mają na celu poprawę komfortu personelu, co z pewnością pomoże zwiększyć jego efektywność. Oświetlenie biurowe LED zapewni dostosowanie warunków pracy do indywidualnych preferencji firmy i pracownika. 

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta