Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Oświetlenie a efektywność
  i bezpieczeństwo produkcji

  Oświetlenie a efektywność i bezpieczeństwo produkcji

   

  Odpowiednie oświetlenie zapewnia lepsze samopoczucie pracowników i stymuluje ich koncentracją, sprawiając, że z większą dokładnością wykonują swoje zadania.


  Firmy produkcyjne podejmują działania, które mają na celu zapewnienie pracownikom lepszych warunków pracy, spełnienie wymogów prawnych i zwiększenie efektywności personelu. Oprócz ograniczenia hałasu, zapewnieniu odpowiedniej wentylacji oraz optymalnej temperatury, równie istotnym czynnikiem jest oświetlenie hal produkcyjnych. Rolą światła sztucznego wzrasta tym bardziej, im dana fabryka pracuje w trybie wielozmianowym. 


  Czas na LED

   

  W wielu halach produkcyjnych wciąż stosowane są oprawy typu high-bay oraz te, wykorzystujące tradycyjne świetlówki liniowe. Technologia fluoroscencyjna nie sprawdziła się jednak w praktyce. Badania sprawdzające wpływ tego typu oświetlenia na wydajność pracowników wykazały, że ich stosowanie wpływa negatywnie na samopoczucie osób pracujących. Z kolei oprawy high-bay należą do oświetlenia wysokowydajnego. Wadą tych lamp jest ich intensywne nagrzewanie się, co obniża standardy ekologiczne. Kolejny minus to duże prawdopodobieństwo ich uszkodzenia, na skutek częstego włączania i wyłączania. Tymczasem jest to produkt drogi. Koszt wymiany takiej lampy wiąże się z wynajęciem specjalistycznego sprzętu. Co więcej wymiana powoduje przestoje na liniach produkcyjnych, co przynosi straty.

  Oświetlenie hal produkcyjnych LED – dlaczego warto?

   

  Oświetenie LED to nie tylko sposób na zwiększenie wydajności pracowników, ale także na redukcje liczby wypadków. Lampy LED Philips Lighting cechują się wysokim wskaźnikiem oddawania barw – jest on zbliżony do światła słonecznego - dzięki temu doskonale oddają kolory otoczenia i zmniejszają prawdopodobieństwo zajścia niebezpiecznego incydentu. Oprócz tego oprawy wykorzystujące technologię LED tuż po włączeniu dostarczają mocny strumień światła, który utrzymuje się aż do ich wyłączenia. Są też wykonywane z wysokiej jakości plastiku, co eliminuje możliwość skażenia linii produkcyjnej szkłem czy rtęcią. Przedstawiając zalety oświetlenia LED w halach produkcyjnych, nie można zapominać o kwestiach oszczędności. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że oświetlenie starego typu zużywa dużo energii elektrycznej, co oczywiście przekłada się na wyższe rachunki. Wymiana starych lamp na nowoczesne oprawy Philips Lighting to komfort pracowników, niższe koszty eksploatacji i troska o środowisko naturalne.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta


  Łukasz Manowiecki
  Ekspert ds. profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych