Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Najbardziej znane iluminacje na świecie
  Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości światło do biura?


  Sztuczne oświetlenie jest tak często przez nas wykorzystywane, że niemal nie zwracamy już na nie uwagi. Światło towarzyszy nam nie tylko w domach, ale również na ulicach, gdzie zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa i może stanowić element dekoracyjny.
  Oświetlenie uliczne stało się jednym z nieodzownych składników przestrzeni miejskiej, a jednocześnie pełni bardzo ważną funkcję zarówno w dużych aglomeracjach, jak i niewielkich miejscowościach. Sprawia, że czujemy się bezpieczniej, ogranicza ryzyko groźnych wypadków drogowych, stłuczek i napadów rabunkowych, a poza tym zapewnia dobrą widoczność po zmroku. Światło w mieście wykorzystywane jest nie tylko w celach praktycznych, ale z powodzeniem stosuje się je do wyeksponowania najciekawszych obiektów. Odpowiednio podświetlone budynki, mosty, pomniki lub wartościowe zabytki stają się dzięki temu swego rodzaju wizytówką miast i zachęcają turystów do ich odwiedzenia. Ten sposób promowania interesujących miejsc stosowany jest na całym świecie. Poniżej kilka najbardziej znanych iluminacji.

  Las Vegas Strip

   

  Las Vegas Strip to liczący 6,8km odcinek Bulwaru Las Vegas czyli głównej ulicy tego miasta. Znajduje się przy nim aż dziewiętnaście spośród dwudziestu pięciu największych hoteli świata. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest różnorodność architektoniczna oraz duże nagromadzenie nowoczesnych hoteli, restauracji, wieżowców mieszkalnych i kasyn, z którymi Las Vegas kojarzy się wielu osobom. Wszystko to sprawia, że Las Vegas Strip stało się popularnym dla turystów z całego świata celem podróży. Po zmroku zachwyca mnóstwem świateł, które nadają ulicy niesamowitego charakteru i doskonale podkreślają jej rozrywkową atmosferę.

  Times Square

   

  Jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na całym świecie placów Nowego Jorku. Impreza Sylwestrowa organizowana co roku w tym miejscu przyciąga liczne tłumy, wśród których można spotkać nie tylko mieszkańców miasta czy innych Amerykanów, ale też turystów z całego świata. Charakterystyczną cechą Times Square jest duża liczba kolorowych neonów oraz wyświetlaczy LED, a bogate oświetlenie sprawia że miejsce to jest dużą konkurencją dla Las Vegas.

  Wieża Eiffla

   

  Ten obiekt znany jest nie tylko ze względu na ciekawą iluminację, ale przede wszystkim dlatego, że stał się symbolem Paryża, a przez wielu uważany jest również za symbol całej Francji. Został wybudowany w 1889 roku i był wtedy najwyższą wieżą na świecie. Chociaż od tamtej pory powstały liczne obiekty wygrywające pod względem wysokości, Wieża Eiffla pozostaje najbardziej znanym obiektem architektonicznym Francji. Po zmroku oświetla ją bogata iluminacja, dzięki czemu pozostaje ona widoczna z daleka o każdej porze dnia.

  Zimowe iluminacje

   

  Poruszając temat najbardziej znanych na całym świecie iluminacji nie można zapominać o zimowym oświetleniu największych aglomeracji, które zachwycają bogactwem i pomysłowością projektów. Wśród nich wymienić można świąteczny rynek we Frankfurcie, Nabana no Sato w Japonii, gdzie park kwiatowy zmieniany jest w zimową scenerię albo Village de Noël w Nicei. Tego typu miejsca ze względu na iluminacje świąteczne przyciągają turystów z różnych stron świata i nie ma w tym nic dziwnego, bo prezentują się one niezwykle okazale.

  Polskie iluminacje

  Poznaj najbardziej znane iluminacje na świecie
  W Polsce iluminacja kojarzy się głównie z okresem Bożego Narodzenia, kiedy na ulicach miast pojawiają się dekoracje świąteczne. W rzeczywistości jednak również u nas stosuje się specjalne produkty oświetleniowe pozwalające wyeksponować ciekawe zabytki i obiekty. Doskonałym przykładem może być Zamek Królewski w Warszawie, gdzie za pomocą światła ukazana została architektura budynku, a jednocześnie zachowano kolor elewacji. Dobrze zaprojektowane oświetlenie może nie tylko podkreślić majestatyczny wygląd obiektu, ale też charakter miejsc ważnych dla mieszkańców miast i odwiedzających je osób. Świadczy o tym umiejętne podświetlenie Muzeum Więzienia Pawiak będącego symbolem męczeństwa i walki za wolność. W obu tych projektach wykorzystano produkty oświetleniowe Philips.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta