Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Wbudowane oświetlenie obiektów architektonicznych trafia do głównego nurtu


  Wtapianie oświetlenia LED bezpośrednio w powierzchnie obiektów architektonicznych zapowiada wiele postępów w zakresie wewnętrznego oświetlenia budynków architektonicznych. Współcześni architekci i projektanci wnętrz, choć wciąż zakorzenieni w modernizmie, ożywiają wizualne bogactwo konstrukcji architektonicznych cyfrowymi formami parametrycznymi, wzorami geometrycznymi i innowacyjnym zastosowaniem tanich materiałów. Elementy oświetleniowe, które łączą dynamiczne bogactwo jasności, rozproszenia i cieni doskonale wpasowują się w te trendy.

  W przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł światła oświetlenie LED może być wykorzystane do wbudowania światła bezpośrednio w powierzchnię. Może ono reagować na dotyk, zachowanie lub bliskość człowieka, a także zmieniać sposób, w jaki ludzie odbierają przestrzeń i budynki, wykorzystują je i czerpią z tego przyjemność. Przez ostatnie kilka lat firma Philips Lighting sprawdzała możliwości oferowane przez różne systemy oświetlenia wbudowanego. Są one obecnie szeroko dostępne i otwierają nowe możliwości tworzenia dynamicznych, atrakcyjnych projektów.

  Dynamiczne, interaktywne oświetlenie, które do tej pory było ograniczone do sporadycznych instalacji sztuki nowoczesnej, przechodzi obecnie do głównego nurtu. Dzięki niemu zaczynają zmieniać się hotele, sklepy, szpitale, lotniska, centra konferencyjne — wszystkie miejsca, gdzie ludzie się spotykają.

  Dlaczego warto używać oświetlenia interaktywnego? Jak może ono wzbogacić przestrzeń?

  Jakie funkcje interakcji mogą wzbogacić przestrzeń architektoniczną lub nawet naszą codzienną przestrzeń? Oświetlenie interaktywne zapewnia:
  · funkcjonalność: Właściwy rodzaj światła we właściwym miejscu i czasie.

  · przyjemność: Wzbogaca interakcje międzyludzkie i tworzy niezapomniane chwile.

  · treść: Architektura może stać się portalem do cyfrowego świata, oferując informacje dotyczące otoczenia lub szczegółowe.

   

  Architekci i projektanci wnętrz od dawna chcieli uwolnić się od ograniczeń tradycyjnych opraw oświetleniowych i używać światła do wzbogacania wizualnego powierzchni obiektów architektonicznych. Aby w tym pomóc, firma Philips Lighting opracowała elastyczne produkty i systemy, które można dopasować do własnych potrzeb, dzięki czemu są one odpowiednie dla wielu stylów, a opatentowane technologie przyspieszą proces projektowania, wizualizacji i produkcji.

  Posiadamy szeroki wachlarz rozwiązań oświetlenia w pełni wbudowanego w: 

  ściany...

   

  Philips Luminous Textile łączy wielokolorowe diody LED z panelami tekstylnymi, które mają także właściwości dźwiękochłonne. Tkaniny są dostępne w żywych barwach, które wzbogacają wnętrze, nawet gdy treści dynamiczne są wyłączone. 

  oświetlenie architektoniczne
  Luminous patterns stanowią połączenie koloru, tekstury, światła, wzoru i ruchu. Prefabrykowane panele tworzą olśniewające oświetlenie powierzchni, które w innym przypadku byłyby niezauważone. Dostępny jest szeroki wybór kolorów, tekstur, wykończeń i efektów świetlnych. W rezultacie uzyskuje się atrakcyjną powierzchnię architektoniczną, którą można w pełni dostosować i dowolnie oświetlać, aby uzyskać oczekiwaną atmosferę.
  luminous patterns


  ... sufity

   

  OneSpace to nowoczesne, minimalistyczne sufitowe panele świetlne, które zapewniają jednolite światło przypominające światło dzienne. Ukryte diody LED rozprowadzają światło równomiernie po całej powierzchni panelu, tak że sufit sam staje się światłem. 

  luminous carpets


  ... a nawet podłogi

   

  Philips Lighting współpracuje także z wiodącym producentem dywanów, firmą Desso (w Stanach Zjednoczonych reprezentowaną przez Tandus Centiva), produkując Luminous Carpets. Oświetlenie jest wbudowane w luksusowe i wytrzymałe dywany i można nim z łatwością sterować za pomocą tabletu lub smartfonu. Słowa i dynamiczne grafiki mogą pokierować gości do recepcji, sal konferencyjnych, toalet czy wyjść. W nagłych przypadkach światła mogą szybko poprowadzić ludzi do wyjść ewakuacyjnych.

  luminous flooring


  Ponadto razem z firmą Tarkett, światowym liderem w produkcji podłóg, firma Philips Lighting opracowała Luminous flooring. W winylowe podłogi, przeznaczone głównie do sklepów i hoteli, wbudowano połączone z Internetem diody LED, które mogą wyświetlać informacje, animacje i reklamy. Daje to sprzedawcom dodatkową szansę na interakcję z klientami i możliwość prowadzenia ich przez sklep czy budynek.
   

  Wszystkie te produkty firmy Philips Lighting zostały opracowane, aby pomóc projektantom w wizualizacji, projektowaniu i instalowaniu niestandardowego oświetlenia wbudowanego. Dzięki wysokiej jakości i sprawdzonej technologii produkty firmy Philips Lighting pozwalają projektantom skoncentrować się na tworzeniu niepowtarzalnych doznań i wzorów dokładnie dopasowanych do potrzeb wewnętrznych przestrzeni architektonicznych ich projektu.