Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Czym charakteryzuje się nowoczesne oświetlenie domu?

  Czym charakteryzuje się nowoczesne oświetlenie domu?


  Korzystanie ze sztucznego oświetlenia w naszych domach to konieczność zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada wcześnie. Stosowane obecnie rozwiązania pozwalają jednak dostosować rodzaj światła do indywidualnych potrzeb użytkowników, pory dnia, czy oczekiwanego efektu.

   

  Jakie są najważniejsze cechy nowoczesnego oświetlenia?

  Oświetlenie LED jest coraz bardziej popularne i powoli zajmuje miejsce stosowanych wcześniej rozwiązań. Nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że lampy ledowe charakteryzują się znacznie większą trwałością i energooszczędnością, niż tradycyjne żarówki. Pozwalają one idealnie dobrać oświetlenie do potrzeb domowników czy przeznaczenia konkretnych pomieszczeń, a zastosowanie specjalnych urządzeń umożliwiających szybką zmianę światła dodatkowo podnosi ich funkcjonalność.

   

  Światło idealne

   

  Światło w znaczący sposób wpływa na nasze funkcjonowanie i samopoczucie. Naturalne oświetlenie dzienne sprzyja koncentracji i pobudza do działania, zaś ciepłe i przytulne doskonale sprawdzi się podczas odpoczynku, ponieważ działa wyciszająco. Warto o tym pamiętać podczas planowania oświetlenia w domu. Lampy LED Philips to produkty, które mogą emitować białe światło o ciepłej, neutralnej lub chłodnej temperaturze barwowej. W pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku doskonale sprawdzą się żarówki dające światło ciepłe, dlatego zalecane są one do sypialni lub salonu. Gabinet, kuchnia, pracownia plastyczna lub łazienka powinny być wyposażone w źródła emitujące neutralne lub chłodne światło, które sprzyjać będzie koncentracji. Trzeba przy tym zaznaczyć, że w tego typu miejscach – a także w garderobie albo przy toaletce – ważne będzie też oświetlenie zapewniające realistyczne oddawanie barw. Niektóre pomieszczenia wykorzystywane są zależnie od pory dnia zarówno do odpoczynku, jak i do pracy czy innych aktywności. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest lampa LED z możliwością zmiany barwy światła na ciepłą, zimną lub neutralną. Świetnie sprawdzi się ona np. w sypialni – rano chłodne światło pobudzi do działania, a ciepłe pomoże się wyciszyć przed snem.

   

  Łatwe sterowanie

   

  Zmiana barwy światła to nie jedyna możliwość gwarantowana przez nowoczesne systemy oświetlenia domu. Doskonałym przykładem jest inteligentny system Philips Hue z bezprzewodowymi źródłami światła, których pracę można w dowolny sposób modyfikować. Wystarczy podłączyć mostek do routera sieci wifi, aby za pośrednictwem aplikacji na urządzeniu mobilnym zmieniać natężenie, kolor, czy zaprogramować działanie światła w domu. Dzięki temu domownicy mogą włączyć oświetlenie jeszcze zanim wrócą z pracy, albo kiedy przebywają w podróży, co skutecznie odstrasza włamywaczy. Philips Hue z odpowiednim zestawem pozwala także zmienić kolor oświetlenia inteligentnych żarówek albo dostosować je do oglądanych filmów i zdjęć lub do muzyki, a tym samym stworzyć idealny nastrój do zabawy, odpoczynku czy romantycznej kolacji. System Philips Hue jest nieustannie ulepszany, a dla zapewnienia użytkownikom pełnej wygody jego aktualizacje odbywają się bezprzewodowo.
   


  Dlaczego LED

  Oświetlenie ledowe zyskuje sobie coraz większą grupę zwolenników. Użytkownicy doceniają przede wszystkim fakt, że lampy tego typu zużywają niewiele energii elektrycznej, a dodatkowo czas ich pracy wynosi nawet 15 000 godzin. Chociaż są nieco droższe od innych źródeł oświetlenia, w perspektywie czasu inwestycja w żarówki ledowe jest znacznie bardziej korzystna finansowo, ponieważ pozwala obniżyć rachunki za prąd, a wymiana lamp odbywa się znacznie rzadziej. Należy jednak pamiętać, że tylko produkty wysokiej jakości, które poddawane są regularnym testom jakościowym, zapewniają właściwe parametry i bezproblemowe użytkowanie. Tanie odpowiedniki nierzadko powodują niewidoczny dla oka efekt migotania, co negatywnie wpływa na samopoczucie domowników i męczy wzrok. Nowoczesne oświetlenie domu oferowane przez naszą firmę to rozwiązania bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, a dzięki zastosowaniu odpowiednich sterowników można je dowolnie zmieniać w zaledwie kilka chwil.

  Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy również do zapoznania się z naszym tekstem na temat najważniejszych zalet oświetlenia LED!