Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

    Dezynfekcja mieszkania z pomocą przenośnej lampy UV-C. Prosta i szybka jak nigdy wcześniej

     

    Nawet w perfekcyjnie wysprzątanym mieszkaniu wciąż mogą kryć się wirusy i bakterie. Jak się ich pozbyć? A gdyby tak mieć lampę, która w kilkanaście minut usunie je z całego pomieszczenia? Nie chodzi o żaden magiczny artefakt – obędziemy się bez czarów. Wystarczy, że zastosujemy do dezynfekcji lampę Philips UV-C.

    Czy dezynfekcja domu metodą UV-C na pewno jest bezpieczna?

     

    Promieniowanie UV-C nie jest zagrożeniem dla zdrowia, pod warunkiem, że jest odpowiednio użytkowane. W dezynfekowanym pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta, należy też wynieść z niego rośliny.

     

    Naturalne są obawy, że podczas dezynfekcji do pomieszczenia przypadkowo może wejść dziecko lub domowy pupil. I wtedy nie stanie się jednak nic złego. Przynajmniej, jeśli przeprowadzamy dezynfekcję z pomocą lampy Philips UV-C.

     

    Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości czujnik ruchu. Służy on jako zabezpieczenie – wyłącza lampę, gdy jakikolwiek ruch zostanie wykryty podczas jej działania. Dodatkowo, czujnik „sprawdza” czy na pewno wyszliśmy z pokoju po uruchomieniu lampy – dopiero wtedy, gdy sensor nie wykryje ruchu przez 30 sekund, lampa Phuilips UV-C włączy się.

     

    Dodatkowo lampę bardzo trudno jest włączyć przez przypadek. Chcąc rozpocząć dezynfekcję mieszkania, trzeba przytrzymać przycisk przez co najmniej 3 sekundy.

     

    Z pomocą odpowiednich technologii da się zatem bezpiecznie przeprowadzić dezynfekcję UV-C w warunkach domowych.

    45 minut na dezynfekcję salonu i zaledwie 15 minut na dezynfekcję łazienki

     

    W bostońskim laboratorium promienniki Philips UV-C poradziły sobie z koronawirusami w niecałe 10 sekund naświetlania, jednak w domu szkodliwe drobnoustroje są rozproszone na znacznie większej powierzchni, dlatego dezynfekcja zajmie nieco więcej czasu.

     

    Najkrócej będzie trwać dezynfekcja łazienki. W tak małym pomieszczeniu w zupełności powinno wystarczyć 15 minut naświetlania.

     

    Im pokój większy, tym dłuższy czas naświetlania. W obszernym salonie proponujemy wydłużyć dezynfekcję do 45 minut.

     

    Za każdym razem lampę należy ustawić na środku pomieszczenia, tak aby promienie UV-C równomiernie oświetlały wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Długi przewód umożliwa umieszczenie lampy Philips UV-C na środku pokoju bez potrzeby używania przedłużaczy.

     

    Po zakończeniu dezynfekcji należy odłączyć urządzenie od prądu – to całkowicie wykluczy ryzyko przypadkowego uruchomienia.

     

    Po dezynfekcji mieszkania lampą UV-C nie trzeba go wietrzyć, tak jak po ozonowaniu. Gdy tylko lampa się wyłączy, można ponownie korzystać z poszczególnych pomieszczeń.

    Jedno urządzenie, wiele zastosowań

     

    Dzięki temu, że lampa jest przenośna, do dezynfekcji całego domu wystarczy jedno urządzenie. Wystarczy przenosić je z miejsca na miejsce i po kolei dezynfekować każde z pomieszczeń.

     

    Wysoka trwałość zarówno promiennika UV-C (9 tysięcy godzin), jak i aluminiowej obudowy lampy Philips oznacza, że będziemy mogli jej możemy używać przez długi czas (plastik pod wpływem UV odbarwia się i  kruszy).

     

    Jeżeli prowadzimy niewielki salon kosmetyczny, fryzjerski lub inny tego typu biznes, lampa może nam pomóc również w dezynfekcji miejsca pracy. Pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie – podczas używania lamp UV-C w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie. W większych przestrzeniach rekomendujemy raczej stosować profesjonalne urządzenia UV-C.

    Dodatkowe informacje o wykorzystaniu przenośnych lamp UV-C znajdziecie na dedykowanej stronie poświęconej dezynfekcji domu.