Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Jak efektywnie pracować z domu?

   

  Niezależnie od tego, czy pracujesz zdalnie już od dłuższego czasu, czy dopiero od niedawna, z pewnością wiesz, jak trudno utrzymać produktywność na najwyższym poziomie, realizować założony plan i zachować odpowiednią równowagę pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.
   

  Poznaj kilka naszych rad dotyczących pracy z domu i dowiedz się, jak inteligentne oświetlenie mieszkania Philips Hue może pomóc Ci w zwiększeniu Twojej efektywności.

  Realizuj swój plan dnia dzięki scenom oświetleniowym


  Brak konieczności dojazdu do biura może powodować problem z określeniem stałych godzin pracy w domu, co często wiąże się również z rezygnacją z wieczornego relaksu.
   

  Aby zachować odpowiednią produktywność i zdrową równowagę, ustal poranne i popołudniowe rytuały, które pomogą Ci fizycznie i psychicznie oddzielić pracę od życia prywatnego.

   

  W tym celu możesz skorzystać z czterech wstępnie zaprogramowanych scen oświetleniowych -Energia, Koncentracja, Czytanie oraz Relaks. Wystarczy, że w aplikacji Philips Hue stworzysz odpowiednią rutynę, dzięki której sceny oświetleniowe będą automatycznie aktywowane w inteligentnym domu zgodnie z harmonogramem dnia. Oświetlenie w kuchni może uruchomić scenę Energia, by zmotywować Cię do działania o poranku, podczas gdy światła w domowym biurze mogą każdego dnia o godzinie 8 włączać scenę Koncentracja, dzięki czemu zachowasz pełne skupienie.

  Nie zapominaj o przerwach i ruchu


  Jednym z największych problemów związanych z pracą w domu jest znacznie mniejsza aktywność fizyczna. Długie godziny spędzane w pozycji siedzącej i brak ruchu negatywnie wpływają nie tylko na nasz kręgosłup, ale również poziom koncentracji. Skorzystaj z budzika, który co godzinę zachęci Cię do wstania z krzesła, rozciągnięcia się lub spaceru. Takie krótkie przerwy pozwalają złapać oddech w ciągu dnia i zachować pełną efektywność, gdy wracasz do biurka.

  Zaplanuj czas na lunch


  Szybki posiłek spożywany przy biurku podczas pracy? Nie pozwól sobie na ten błąd! Zamiast pośpiesznego jedzenia pomiędzy kolejnymi zadaniami do wykonania, zaplanuj przerwę lunchową i spędź ją w innym miejscu niż to, w którym pracujesz. Jeśli posiadasz taras lub balkon, a pogoda jest odpowiednia, zrób przerwę na obiad i przy okazji ciesz się słońcem.

  Budź się naturalnie bez budzika


  Gdy droga do pracy skraca się do kilku kroków, które dzielą łóżko i biurko, łatwo ulec pokusie, by raz jeszcze skorzystać z funkcji drzemki w Twoim budziku. Aby wstawać o odpowiedniej porze, stwórz w aplikacji Philips Hue własną rutynę dzięki której obudzisz się z pełnią energii.
  Funkcja ta uruchomi Twoje oświetlenie o określonej porze. Przez 30 minut może również powoli zwiększać jasność światła, co pozwoli Ci na naturalną, przyjemną pobudkę. Aby stworzyć indywidualny harmonogram budzenia, w aplikacji kliknij Rutynowe czynności > Pobudka > Utwórz czynność rutynową.

  Bierz udział w video spotkaniach


  Izolacja od koleżanek i kolegów z pracy może negatywnie wpływać na integrację całego zespołu. Dlatego wszystkie wirtualne spotkania warto przeprowadzać w formie video konferencji. Uruchom kamerę i zachęć do tego swoich znajomych, abyście mogli się zobaczyć, co z pewnością poprawi wasze relacje. Szczególnie, gdy w tle pojawią się dzieci lub czworonożni przyjaciele!

  Zorganizuj odpowiednie miejsce pracy


  Praca z komputerem na wygodnej kanapie to świetny pomysł, ale tylko przez kilka pierwszych dni. Potem Twoja produktywność zacznie spadać i może doskwierać Ci coraz większy ból pleców.
   

  Jeśli już posiadasz wydzielone miejsce do pracy w domu, wykonaj kolejny krok: upewnij się, że jest ergonomiczne oraz zadbaj o odpowiedni porządek wokół niego. Jeśli jednak nie masz osobnego pokoju, który możesz wykorzystać jako domowe biuro, wydziel odpowiednie miejsce w salonie lub jadalni (pamiętaj też o odpowiednim oświetleniu np. jadalni). Poświęć część stołu, na której ustawisz monitor, klawiaturę i inne, niezbędne akcesoria, aby móc wygodnie pracować każdego dnia.

  Wyloguj się i zadbaj o relaks


  Gdy dom staje się jednocześnie Twoim biurem, często pojawia się pokusa wykonywania różnych zadań po zakończeniu czasu pracy – choćby sprawdzania skrzynki pocztowej i odpisywania na maile. Zadbaj o odpowiedni balans i podaruj sobie chwilę odpoczynku, upewniając się, że wylogowanie się ze służbowego komputera tego popołudnia oznacza wylogowanie się aż do kolejnego dnia.