Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

    8 funkcji systemu Philips Hue, które doceni każdy zabiegany ojciec

     

    Philips Hue to bezprzewodowy system, który pozwala na zdalne i zautomatyzowane sterowanie oświetleniem w domu. Korzystać mogą z niego wszyscy – bez względu na to, czy w ich życiu pojawiły się już dzieci, czy nie. Dzień Ojca to jednak dobry pretekst, by przyjrzeć się bliżej funkcjom, jakie oferuje Philips Hue. A jest to na przykład uruchamianie nocnego światła poprzez czujniki ruchu, co pozwala na bezpieczne przemieszczanie się po domu, bez ryzyka obudzenia domowników. Każdemu, kto choć raz zmuszony był błądzić po omacku wśród porozrzucanych dziecięcych zabawek przyda się zapewne kilka informacji na temat tej technologii.

    Inteligentny dom na miarę potrzeb nowoczesnego taty

     

    Automatyka domowa nie jest już elitarną technologią. System inteligentnego domu można zainstalować nawet w mieszkaniu w bloku i to stosunkowo niedużym kosztem. Warto się nim zainteresować, bo to niezwykle użyteczna technologia, która w wielu aspektach może ułatwić nam życie, a także zwiększyć komfort i bezpieczeństwo domowników.

     

    Od czego najlepiej zacząć automatyzację domu? Bardzo prosta będzie wymiana oświetlenia – inteligentne żarówki Philips Hue bez problemu można bowiem wmontować w znajdujące się już w domu oprawy oświetleniowe. Oświetleniem można sterować w różny sposób – za pomocą dedykowanych przełączników światła, poprzez aplikację mobilną lub asystentem Google Home czy Amazon Alexa. Aby wyłączyć światło, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk w aplikacji albo wydać stosowną komendę głosową asystentowi. Analogicznie sterować można też barwą i natężeniem światła w poszczególnych pomieszczeniach. Użytecznych funkcji jest jednak znacznie więcej – w systemie Philips Hue smartfon to prawdziwe centrum zarządzania. W aplikacji Philips Hue mamy do wyboru szereg ustawień, które dostosują oświetlenie do naszych codziennych potrzeb. Światło może zatem zapalać się i wyłączać o określonych godzinach (zgodnych z zaprogramowanym harmonogramem) albo automatycznie (w odpowiedzi na sygnały przesyłane przez czujniki ruchu rozmieszczone w domu).  

     

    Brzmi futurystycznie? Tym razem to nie science-fiction, lecz istniejąca i dostępna od ręki technologia, którą powinien docenić każdy zabiegany ojciec, chociażby w takich sytuacjach:

    Poranne pobudki

     

    Nasz organizm naturalnie rozbudza się w momencie, gdy do ziemi docierają pierwsze poranne promienie słońca. To dlatego tak trudno wstaje nam się w zimowych miesiącach. Można jednak sobie pomóc przetrwać ten trudny okres, ustawiając światło w taki sposób, aby rozświetlało pomieszczenie stopniowo, imitując wschód słońca. Tym sposobem jesteśmy rozbudzeni na długo przed tym, zanim sięgniemy po filiżankę mocnej kawy. W podobny sposób zaprogramować można oświetlenie w pokoju dziecięcym. Małym dzieciom czasem trudno jest zrozumieć, kiedy jest czas na sen, a kiedy na zabawę. Różne sceny świetle dostępne w aplikacji Hue mogą im pomóc w wyrobieniu pewnych nawyków.

    Praca w domu

     

    Czasem bywa tak, że przynosimy część służbowych obowiązków do domu. Wówczas chcielibyśmy mieć dogodne warunki do tego, by móc się skoncentrować. Wygodne krzesło i biurko to nie wszystko. Do tego by nasz mózg mógł pracować na pełnych obrotach konieczne jest też odpowiednie oświetlenie – najlepiej takie, jakie pobudzi nas do działania. W Philips Hue uruchomisz je jednym kliknięciem, wybierając w aplikacji tryb koncentracja.

    Wieczorny relaks

     

    Najlepiej wypoczywa się nam przy ciepłym, delikatnym świetle. Z Hue jego uzyskanie jest dziecinnie proste – wystarczy chwycić za telefon i wybrać jedną z gotowych scen świetlnych, np. relaks, czytanie, koncentracja, energia. Wybierając scenę „relaks”, barwa światła zmieni się na „ciepłą”, a jego ilość dostosuje się do wybranej wcześniej wartości.  Dzięki temu nie musimy montować w pomieszczeniu wielu różnych źródeł światła odpowiadających naszym rozmaitym potrzebom.

    Rodzinne filmowe seanse

     

    Zastanawiacie się jak uatrakcyjnić rodzinny seans filmowy? Philips Hue wychodzi Wam naprzeciw.  Wystarczy zsynchronizować oświetlenie z  telewizorem -  światło zaczynie mienić się różnymi kolorami i reagować na dźwięk i obrazy, jakie pojawiają się na ekranie. Dodatkowe efekty świetlne sprawiają, że filmowy seans zyskuje zupełnie inny wymiar. Mogą one się przydać także podczas czytania dzieciom bajek na dobranoc. Bawiąc się poszczególnymi scenami, możemy wykreować w dziecięcej sypialni świat rodem z czytanej opowieści.  

    Domowy turniej gier komputerowych

     

    Podczas gry na konsoli żarówki Hue zachowują się w analogiczny sposób jak w przypadku seansu filmowego – w czasie rzeczywistym reagują na to, co dzieje się na ekranie. Dzięki temu gra generuje jeszcze większe emocje, co docenią zarówno dzieci, jak i tata, o ile sam lubi czasem chwycić za pad.

    Opieka nad dziećmi

     

    Oprócz standardowych scen, które mają umilać nam czas spędzany w domu, w aplikacji Hue znajdują się także sceny ostrzegawcze, które uruchamiają się we wcześniej określonych sytuacjach. Może to być np. pojedynczy błysk lampy informujący o dostarczeniu maila. Rodzice często wykorzystują jednak tę funkcję, by dyskretnie monitorować, co robią ich dzieci. Możemy np. ustawić oświetlenie w taki sposób, by czujniki ruchu uruchamiały scenę ostrzegawczą (np. czerwone światło w sypialni rodziców) w momencie, gdy dzieci będą nadal się bawić, choć już dawno powinny być w łóżkach albo niebezpiecznie zbliżać się do schodów (wykorzystując w tym celu system inteligentnego oświetlenia schodów), , kuchni czy innego miejsca, które mogłoby im zagrażać.

    Wyjazd na wakacje

     

    Przy pomocy Philips Hue z łatwością można też pozorować obecność domowników w domu. Wystarczy ustawić w aplikacji harmonogram oświetlenia odpowiadający waszym codziennym zwyczajom. To powinno odstraszyć potencjalnych złodziei, którzy pod waszą nieobecność mogliby próbować obrabować dom. Możliwość zdalnego sterowania oświetleniem przydaje się jednak nie tylko podczas wakacji. Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś wyjść z domu, nie gasząc światła. Gdy możemy nim sterować przy pomocy aplikacji, ten problem przestaje istnieć, bo światło można wyłączyć w każdej chwili, nawet będąc setki kilometrów od domu.

    Powroty do domu

     

    Wiesz już, że oświetlenie Philips Hue może zapalać się automatycznie po wdrożeniu odpowiednich ustawień w aplikacji. Nie wiesz natomiast, że gdy udzielisz aplikacji zgody na geolokalizację, światło będzie zapalać się samo, gdy przekroczysz próg domu – system wykryje, że jesteś w pobliżu i powita Cię ciepłym, przytulnym światłem. Podobny efekt można osiągnąć, montując czujniki ruchu przy wejściu. Będą one jednak reagować za każdym razem, gdy ktoś zbliży się do drzwi. 

    Wkręć się w świat inteligentnego oświetlenia Philips Hue

     

    Philips Hue to coś więcej niż światło – to Twój osobisty system oświetleniowy. Obudź się ze wschodem słońca każdego dnia. Zsynchronizuj aktualizacje sportowe z barwami światła w Twoim domu. Steruj oświetleniem domowym z dowolnego miejsca na Ziemi. Philips Hue potrafi:

    • Płynnie regulować ilość światła w Twoim domu
    • Włączyć lub wyłączyć światło zgodnie z rytmem Twojego dnia
    • Zdalnie sterować oświetleniem pod Twoją nieobecność
    • Działać jak tradycyjna żarówka (bez pilota/aplikacji)
    • Dopasować oświetlenie do Twoich potrzeb (koncentracja, relaks, praca)
    • Upiększyć wnętrze domu 16 mln kolorów
    • Podkreślić efekty świetlne w grach komputerowych
    • Synchronizować światło z filmem lub muzyką

     

    Dowiedz się więcej na www.philips-hue.com