Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Naturalne światło LED jest możliwe!

  Naturalne światło LED jest możliwe!


  Podczas  zakupu źródeł oświetlenia sztucznego do swojego domu, wiele osób zwraca uwagę głównie na ich moc, cenę, jakość czy posiadane certyfikaty. Warto jednak wiedzieć, że istotne znaczenie ma również temperatura barwowa emitowanego przez nie światła. Dlaczego jest to ważne i w jaki sposób czynnik ten wpływa na samopoczucie domowników?

  Naturalne światło

  Do precyzyjnego określenia barwy światła stosuje się pojęcie „temperatury barwowej” wyrażanej w Kelwinach w skali od 1000K (kolor czerwony) do 10000K (kolor niebieski). Światło białe o barwie ciepłej charakteryzuje się temperaturą barwową na poziomie 3000K i poniżej tej wartosci, a im wyżej skali, tym bardziej chłodna barwa światła. Tradycyjne źródła oświetlenia nie dają użytkownikom zbyt dużego wyboru, ale inaczej jest w przypadku lamp LED, które mogą emitować światło o ciepłej, zimnej lub neutralnej temperaturze barwowej. Każde z nich w nieco inny sposób wpływa na samopoczucie użytkowników – światło o ciepłej barwie sprzyja relaksowi i wyciszeniu, dlatego doskonale sprawdzi się w strefie odpoczynku. Z kolei światło chłodne pobudza do działania, stąd zalecane jest do biur czy gabinetów. Drugim istotnym czynnikiem, który należy uwzględnić podczas poszukiwania oświetlenia do domu, jest wskaźnik oddawania barw Ra (CRI z ang. Colour Rendering Index). Jego maksymalna wartość wynosi 100, a dla użytkownika parametr ten niesie informację w jakim stopniu żarówka LED oddaje realne kolory oświetlanych przedmiatów. W oświetleniu mieszkań zaleca się stosowanie źródeł światła o wskaźniku oddawania barw wynoszącym 80 lub więcej.

   

  Gdzie sprawdzi się neutralne światło?

  Temperatura barwowa światła neutralnego wynosi od 4000K do 4500K. Jest ono najbardziej zbliżone do światła dziennego, dlatego działa pobudzająco. Oczywiście istotne znaczenie ma tutaj także wskaźnik oddawania barw – żarówki LED emitujące neutralne światło, w których wskaźnik oddawania barw przekracza 80, będą doskonałym rozwiązaniem w miejscach przeznaczonych do pracy. Idealnie sprawdzą się więc w gabinecie czy domowej pracowni plastycznej. Warto zaznaczyć, że żarówki LED emitujące światło w najwyższym stopniu zbliżone do naturalnego powinno być montowane również w garderobie czy łazience, ponieważ pozwoli stworzyć spójną stylizację oraz idealny makijaż.

   

  Na co uważać podczas zakupów?

  Oświetlenie ledowe cieszy się coraz większą popularnością ze względu na dłuższą trwałość, mniejszy pobór energii elektrycznej czy możliwość dostosowania temperatury barwowej i wskaźnika oddawania kolorów do swoich potrzeb. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że wymienione wyżej zalety to cechy produktów markowych, które posiadają certyfikaty potwierdzające ich jakość. Właśnie takie są żarówki LED Philips. Najwyższa jakość materiałów użytych podczas produkcji oraz ciągłe doskonalenie rozwiązań konstrukcyjnych sprawiają, że nasze lampy spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów, są bezpieczne i nie wpływają negatywnie na samopoczucie użytkowników. W przypadku żarówek nieprzetestowanych laboratoryjnie, jako użytkownicy nie mamy pewności jak takie oświetlenie wpłynie na nasze samopoczucie w długim terminie.

   

  Dlaczego warto wybierać oświetlenie ledowe?
  Dlaczego warto wybierać oświetlenie ledowe?

  Wiele osób trwa w błędnym przekonaniu, że żarówki ledowe emitują wyłącznie zimne światło. Oczywiście nie jest to prawdą. Wśród produktów marki Philips znaleźć można zarówno lampy dające ciepłe światło, które doskonale sprawdzi się wsypialni, jak i żarówki emitujące światło LED neutralne lub chłodne zalecane do przestrzeni biurowej. Temperaturą barwową oświetlenia LED da się też indywidualnie sterować. Umożliwia to m.in. system oświetlenia inteligentnego Philips Hue. Wchodzące w jego skład źródła światła mogą się łączyć z internetem, w efekcie czego barwę i natężenie światła można dostosowywać do własnych preferencji przy pomocy smarforna lub innego urządzenia mobilnego, wykorzystując możliwości inteligentnego oświetlenia mieszkania.

   

  Duży wybór źródeł oświetlenia LED to nie jedyna zaleta proponowanych przez nas rozwiązań.

   

  Lampy LED pobierają o 80, a nawet 90% mniej energii elektrycznej podczas pracy, niż klasyczne żarówki. Biorąc pod uwagę fakt, że czas użytkowania nowoczesnego oświetlenia LED jest też znacznie dłuższy od żywotności tradycyjnych źródeł światła sztucznego, wybór tego pierwszego przekłada się na większe oszczędności. Nie bez znaczenia pozostaje ponadto wygoda użytkowania – inteligentne żarówki LED dostarczają maksymalną ilość światła tuż po włączeniu i gasną natychmiast po wyłączeniu, podczas gdy np. świetlówki kompaktow  potrzebują kilku sekund na osiągnięcie pełnej jasności.