Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Światło na
  wakacyjne troski

  Światło na wakacyjne troski


  Wakacje to czas zupełnej beztroski? Niekoniecznie.
   

  Firma Philips Lighting opublikowała wyniki badań dot. najbardziej popularnych zmartwień, które zaprzątają nam głowę w urlopowym sezonie.

  Z raportu wynika, że aż 81% badanych martwi się o opuszczony na czas urlopu dom, ale tylko 36% zabezpiecza go dodatkowo przed wyjazdem. Prawie połowa (48%) respondentów przyznała, że możliwość zdalnego (np. za pomocą telefonu) sterowania domowym oświetleniem uspokoiłaby ich obawy.
   

  Badanie pokazało, że oprócz strachu o włamanie, urlopowiczów męczy także jedzenie pozostawione w lodówce (18%) i niepewność, czy na pewno wyrzucili śmieci (15%). Szwedzi najbardziej martwią się być-może-niewyłączonym sprzętem elektrycznym (36%). Amerykanie - tym, że domowy pupil podrzucony komuś na przechowanie tęskni za domownikami (34%). Zaś Niemcom letni sen z powiek spędzają niepodlane rośliny w domu i/lub usychający pod ich nieobecność ogród (35%). Najlepiej z wakacyjnym stresem radzą sobie Holendrzy - 25% deklaruje, że potrafi rozluźnić się i nie zawracać sobie głowy domem.

  Co ciekawe, wyniki badania obalają stereotyp, wedle którego z wiekiem stajemy się coraz bardziej strachliwi. Przeciwnie: poziom wakacyjnego stresu o dom zmniejsza się wprost proporcjonalnie do wieku: 90% respondentów z grupy wiekowej 18-24 versus 73% osób 55-letnich i starszych.

  Najmłodsza grupa respondentów (18-24) najmocniej przejmuje się tym, że: przed wyjazdem nie wyłączyli światła (31%), wakacyjne posty w social mediach ujawnią ich nieobecność w mieszkaniu (24%), ciemne okna są sygnałem, że nikogo nie ma w domu (20%).

   

  W poszukiwania rozwiązania, dzięki któremu sezonowe niepokoje mogą stać się mniej dokuczliwe, młodzi byli najbardziej skłonni zaufać technologii. 65% przyznało, że chętnie skorzysta z możliwości zdalnej kontroli nad domowym oświetleniem, sound systemem i urządzeniami elektrycznymi. Problem jednak polega na tym, że często pakują się na ostatnią chwilę i jest za późno na czasochłonną konfigurację aplikacji.
   

   

  - Ta funkcja jest jedną z najczęściej używanych i najlepiej ocenianych opcji w naszej aplikacji Philips Hue - potwierdza Sridhar Kumaraswamy, Business Leader Connected Home Systems w Philips Lighting. Możliwość zdalnego sterowania domowym oświetleniem była obecna w aplikacji od 2012, jednak najnowsza aktualizacja pozwala dodatkowo ustawić cykl włączeń / wyłączeń o nieregularnych porach dnia. Co ważne, konfiguracją systemu domu inteligentnego można zająć się już na wakacjach, co jest szczególnie praktyczne w obliczu wspomnianego braku czasu przed wyjazdem.
   

  Badanie przeprowadzono w dniach 29 czerwca - 7 lipca na łącznej próbie ponad 8000 dorosłych (18+) respondentów mieszkających w Wielkiej Brytanii (2122), Francji (1026), Niemczech (2054), Szwecji (1013), Stanach Zjednoczonych (1105) i Holandii (1000).

   

  Więcej o systemie Philips Hue: https://www.philips-hue.com

   

  Video z instrukcją: https://bit.ly/2uaSRQy

   

  Kliknij na infografikę: