Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Lepsze oświetlenie,

  mniejsze zużycie energii

  Energooszczędność  


  Nowoczesne źródła białego światła, np. MASTER CosmoWhite, wspomagają rozwój miast. Są nie tylko bardziej energooszczędne od konwencjonalnych alternatyw, ale białe światło, jakie dają, wydaje się jaśniejsze, niż jest w rzeczywistości. Oznacza to, że możesz zadowolić przechodniów, jednocześnie tnąc koszty energii nawet o 30%.

   

  Ulica oświetlona za pomocą białego energooszczędnego światła Philips

  Czy białe światło może pomóc ekologii?


  Białe światło pomaga oszczędzać energię na wiele sposobów i wspomaga środowisko. Większa jasność białego światła oznacza, że odległości między oprawami oświetleniowymi w nowych instalacjach mogą być większe. Można też zmniejszyć wysokość montażu podczas renowacji lub zainstalować lampy o niższej mocy w watach podczas modernizacji.

   

  Nawet bez tego superwydajne lampy Philips wpłyną na poprawę zrównoważonego rozwoju dzięki mniejszemu zużyciu energii i niższym emisjom CO2.

   
  Mniej może znaczyć więcej


  Ponieważ białe światło odbierane jest jako jaśniejsze niż w rzeczywistości, możliwe do zrealizowania staje się faktyczne zredukowanie mocy wyjściowej światła. Ta zaleta została już dostrzeżona w brytyjskich normach oświetleniowych. W Wielkiej Brytanii poziom oświetlenia wymagany przez prawo na drogach drugorzędnych i lokalnych przy wartości oddawania barw wynoszącej co najmniej 60, tak jest w przypadku białego światła, może zostać zredukowany aż o 30%.
  Wysoki poziom jasności na ulicy z białym światłem Philips

  Jak działa postrzegana jasność?


  Gdy poziom światła jest niski, pręciki w siatkówce oka stają się bardziej aktywne. Łatwiej wyłapują światło ze źródeł emitujących wyższe poziomy światła niebieskiego. Źródło światła niekoniecznie emituje ogólnie więcej światła, ale emituje światło o wysokich poziomach częstotliwości, które może wychwycić ludzkie oko. Tak jest w przypadku białego światła, stąd jego wyższa jasność postrzegana.

   

  Centrum miasta ładnie oświetlone białym światłem Philips

  Porównanie zużycia energii  


  Przygotuj się na oszczędność energii. Modernizując instalację o nowe źródła światła, możesz zmniejszyć zużycie energii nawet o 43%. Przy zupełnie nowej instalacji oszczędności rosną do 56%, a energooszczędna technologia LED tylko je pogłębia.

   

  Wysokiej jakości światło białe może więc być stosowane w instalacjach zewnętrznych. Redukuje emisję CO2 do poziomu, który do niedawna wydawał się niemożliwy do osiągnięcia, i znacznie obniża rachunki za energię elektryczną.

  Ludzie rozmawiający w blasku białego światła Philips