Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Spraw, by mieszkańcy

  byli dumni nocą

  Poprawa estetyki

  Noc to czas relaksu i delektowania się widokami podczas spacerów. Spraw, by mogły cieszyć oczy, i uwydatnij to, co najlepsze w Twoim otoczeniu, stosując elastyczne białe światło. Stanowi ono idealne uzupełnienie tradycyjnych i nowoczesnych konstrukcji, a terenom zielonym nadaje zdrowy wygląd.
  System oświetlenia dużych przestrzeni białym światłem podkreśla elementy dekoracyjne Zamku Królewskiego w Sztokholmie, w Szwecji.

  Zatwierdzone przez ludzi

   

  Białe światło może pełnić funkcję dekoracyjną i funkcjonalną w obszarach wspólnot mieszkaniowych. W jednym badaniu niemal 90% respondentów zgodziło się, że białe światło jest bardziej autentyczne od tradycyjnych żółtych lamp sodowych. Ta naturalna poświata sprawia, że ludzie przebywający w centrum miasta czują się jak u siebie w domu.

  Ludzie podziwiają posąg oświetlony za pomocą białego światła Philips
  Plac oświetlony białym światłem Philips

  Wspieranie rozwoju miast

   

  Wiele nowoczesnych aglomeracji poważnie traktuje kwestię oświetlenia, a białe światło zyskuje wśród nich coraz większą popularność. Prezes Somosaguas Neighbourhood Association w Madrycie powiedział: „Oświetlenie spełnia nasze najostrzejsze kryteria. Białe światło jest zbliżone do naturalnego, co wpływa na poprawę jakości życia naszych mieszkańców, jak również na wzrost wartości nieruchomości.

  Pomiar postrzegania przez ludzi koloru oświetlenia

   

  Białe światło to duży krok naprzód w stosunku do rozwiązania tradycyjnego — ale nie musisz wierzyć nam na słowo. W 2005 r. w Lyonie we Francji przeprowadzony został test EVALUM* na temat preferencji oświetleniowych. Uczestnikami byli studenci mieszkający w campusie INSA oraz mieszkańcy tzw. „6. dzielnicy” miasta.

   

  Wyniki pokazały, że ludzie preferują lampy z ciepłym, białym światłem o temperaturze barwowej 3000 K. Poziom zadowolenia ze stosowania tych lamp był wyższy niż w przypadku wysokociśnieniowych lamp sodowych i chłodnego białego światła (temperatura barwowa 4000-4200 K).

   

  * EVALUM: Evaluation de lumičres urbaines pour un éclairage durable (Ocena źródeł światła pod kątem zrównoważonego oświetlenia).