Żyjemy w czasach, w których zabezpieczanie firmy na przyszłość jest bardzo ważne – przewidywanie i przygotowywanie się na zmiany w technologii, od której zależny jest biznes – z tego powodu korzyści z sytemu pozwalającego na odzyskiwanie zasobów i projektowania produktu z taką wizją jest bardzo dużo.
Podsumowując, jest wiele kwestii do rozważenia przy wyborze umowy oświetleniowej. Typowe problemy obejmują ukryte koszty, opłaty za utylizację, złożoność związaną z aktualizacją produktów i oczywiście sam produkt! Nie zawsze jest oczywiste, że produkty używane podczas umowy serwisowej są zoptymalizowane pod kątem gospodarki obiegowej i realizują jej obietnicę.
Skąd, zatem możesz wiedzieć, czy produkty używane podczas umowy serwisowej są zoptymalizowane pod kątem gospodarki o obiegu zamkniętym?
W firmie Philips Lighting zapewniliśmy przejrzyste ramy i wskazówki na temat tego, jakie elementy produktów są kluczowe z punktu widzenia gospodarki obiegu zamkniętego. Weźmy, jako przykład Philips Pacific LED gen4. Oprawa wpisuje się w naszą filozofię obiegu zamkniętego, eliminuje problem związany z posiadaniem i utrzymaniem systemu oświetleniowego i jest elementem zgodnym z założeniami circular lighting. To wszystko jest możliwe poprzez:
- Łatwość aktualizacji: po zainstalowaniu oprawa charakteryzuje się wysoką skutecznością świetlną do 140 lm/W i średnim cyklem życia wynoszącym 100 000 godzin, a także zapewnia oszczędność energii nawet do 60 procent. Ponadto oprawa może zostać zmodernizowana do systemów oświetleniowych, takich jak Philips GreenParking, w dowolnym momencie po instalacji, a użytkownicy mogą odnieść jeszcze więcej oszczędności, zarówno pod względem wydajności, jak i operacyjnych wydatków dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w oprawie
- Łatwość konserwacji: Modułowe komponenty są łatwe w obsłudze i konserwacji. Na początku produkty te mają o 50 procent niższy wskaźnik awaryjności, mniejszy niż 0,5 procent po 5000 godzinach, a trwałość jest o 30 procent dłuższa niż w przypadku standardowych opraw oświetleniowych. Oprawa może pracować w najbardziej wymagających warunkach, od chłodni, po myjnie samochodowe.
- Modułowa konstrukcja i łatwość demontażu: standardowe komponenty modułowe są również łatwe do demontażu i w razie potrzeby do ponownego użycia. W pięciu krokach lub mniej, nasz sprzęt może być zdemontowany bez ryzyka uszkodzenia poszczególnych części.
- Łatwy recykling: Po demontażu gotowe produkty i komponenty zgodnie z filozofią obiegu zamkniętego, mogą być w łatwy sposób oddzielone od siebie i poddane recyklingowi. Brak przymocowanych na stałe elementów, połączeń klejowych i blokad, które mogą być trudne do rozłączenia pozwala na łatwy recykling, co oznacza, że materiały mogą być ponownie wykorzystane prawie w całości.
Gospodarka o obiegu zamkniętym nie tylko napędza innowacje i pozwala na lepsze wykorzystanie zasobów, ale jej stosowanie w przemyśle oświetleniowym umożliwia przedsiębiorstwom lepsze wykorzystanie instalacji oświetleniowej i ciągłe jej ulepszenia w miarę upływu czasu.