Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Oświetlenie rowerów: większe poczucie bezpieczeństwa rowerzystów dzięki światłu LED

  Oświetlenie rowerów: większe poczucie bezpieczeństwa rowerzystów dzięki światłu

   

  Wielu ludzi na całym świecie codziennie dojeżdża do pracy na rowerze, ponieważ jest to tańsze, a często także szybsze i zdrowsze niż jeżdżenie samochodem lub korzystanie z transportu publicznego. Coraz więcej osób chciałoby pójść w ślady cyklistów, ale niektórzy obawiają o swoje bezpieczeństwo na drodze.

   

  Bezpieczeństwo na drodze sprowadza się do widoczności. Dzięki lampom LED i zintegrowanym systemom oświetleniowym widzenie wszystkiego i bycie widzianym jest możliwe o każdej porze dnia i nocy. Oto kilka przykładów pokazujących, jak światło pozwala poprawiać bezpieczeństwo na drogach.

  Twoja własna ścieżka rowerowa  

   

  Rozmawialiśmy wcześniej o rozwiązaniu XFire BikeLane. Tylne światło rzuca dwie czerwone laserowe wiązki na drogę po każdej stronie roweru. Możesz poszerzyć swoją „ścieżkę”, modyfikując kąt ustawienia urządzenia, a także zmienić wiązki w migające.

  To świetne rozwiązanie, jeśli jeździ się na rowerze po słabo widocznych ścieżkach rowerowych. Co więcej, znakomicie wskazuje kierowcom, że powinni jechać uważnie, szczególnie jeśli laserowe wiązki migają.

  Światła roweru jaśniejsze niż reflektory  

   

  Światła rowerowe często są słabe ze względu na zużycie energii. Jednak w światłach Orfos Flare zastosowano energooszczędne żarówki LED, aby były tak jasne, jak wszystkie światła samochodowe w nocy.

   

  Przednia lampa o jasności 500 lumenów i tylna dająca 300 lumenów gwarantują, że każdy kierowca zauważy rowerzystę.

  Spraw, aby kierowcy Cię widzieli

   

  Możemy zakładać, że każdy kierowca zauważy oświetlenie roweru i będzie wiedzieć, że ma rowerzystę przed sobą lub z boku. Ale niestety to nie zawsze działa. Dlatego lampa Blaze Laserlight wyświetla na drodze dobrze widoczną ikonę roweru.

  To proste, ale innowacyjne rozwiązanie jednoznacznie wskazuje, gdzie jest rowerzysta. Miejmy nadzieję, że będzie przypominać kierowcom o konieczności zwracania uwagi na współużytkowników drogi.

  Elementy ubrania ze światłami LED  

   

  Nie jest niczym zaskakującym, że rozwiązania technologiczne przeznaczone do noszenia na sobie pomagają zwiększyć widoczność rowerzystów na drodze. Zmorą cyklistów jest jednak to, że ubrania zwiększające widoczność nie są szczególnie atrakcyjne, a często nie są nawet dobrze widoczne.

   

  Firma Nightro Athletic postanowiła to zmienić, projektując kolekcję LED Activewear of the Future. Na ramionach umieszczono pojedyncze lampy LED, które odbijają się w większym panelu o wysokiej widoczności. Panel jest wyraźnie widoczny zarówno na rowerzystach na drodze, jak i na osobach biegnących poboczem.

   

  Ponadto odzież sportową z tej kolekcji zaprojektowano pod kątem użyteczności, więc nie trzeba nosić ze sobą ciężkich akumulatorów, które wymagają ładowania co pięć minut.

   

  Wiemy, że zwiększanie widoczności rowerzystów jest tylko jednym z wielu czynników wpływających na poprawienie bezpieczeństwa na drodze.  Mamy jednak nadzieję, że niektóre z innowacji oświetleniowych w połączeniu z takimi koncepcjami, jak szersze i wyraźniej oznaczone ścieżki rowerowe lub czujniki ruchu w pojazdach, sprawią, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego będą czuć się bezpiecznie.

   

  Co sądzisz o wykorzystaniu oświetlenia LED w celu zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów, kierowców i wszystkich innych użytkowników dróg?  Przekaż nam swoją opinię w komentarzach poniżej.