Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Święto nowego cyrku

  Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie - święto nowego cyrku

   

  Karnawał to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm.

  Od 2008 roku w Lublinie odbywa się Carnaval Sztukmistrzów. Jest to wyjątkowe świeto nowego cyrku, teatru oraz sztuki alternatywnej. W jedynm mieście gromadzą się artyści z całego świata, a nad głowami turystów spacerują Urban Highlinerzy. Carnaval wywodzi się z tradycji wspólnego świętowania oraz postaci rozpoznawalnej na całym świecie - Sztukmistrza z Lublina. Artyści występujacy w ramach wydarzenia prezentują sztukę ludyczną, która mówi o sprawach ważnych i aktualnych. Ulice Lublina stają się na te klika dni swoistą sceną, a widownia staje się uczestnikiem przedstawienia.
   

  Nocne życie Carnavalu  

   

  Od czterech lat w organizację Carnavalu Sztukmistrzów włącza się marka Philips Lighting. Dzięki temu Carnaval zyskał nowe – nocne życie. Poprzez illuminację Rynku Starego Miasta oraz ważnych obiektów zlokalizowanych wokół Rynku uliczne sceny mogą działać także po zmroku. Urban Higline’rzy mogą bawić zgromadzonych w restauracjach turystów do późnych godzin nocnych. Starówka Lublina w tych dniach tętni życiem przez całą dobę. 

  W tym roku Philips Lighting oświetlił 22 budynki starego miasta oraz Bramę Krakowską wraz z futurystycznym stelażem, który miał odwzorować formę nieistniejącego już kościoła farnego pw. św. Michała Archanioła. Do stworzenia iluminacji wykorzystano 405 opraw LED w tym 294 opraw RGB. 

   

  Coś nadzwyczajnego

   

  Czas trwania Carnavalu Sztukmistrzów to czas szczególny i wyjątkowy. Jest to wydarzenie wyjątkowe na skalę światową. Artyści jednoczą się z widownią i wspólnie przeżywają wielkie emocje. Przedstawienia oraz mrożące krew w żyłach występy swój przekaz opierają na ludzkich uczuciach. Carnaval to wydarzenie, które inspituje a także zacheca do doświadczania oraz przeżywania. Podczas tych czterech dni Lublin staje sie sceną a budynki starego miasta tworzą wyjatkową teatralną dekorację.
   

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Tomasz Kołoszczyk

  Napisz do naszego eksperta

   

  Tomasz Kołoszczyk-Jakubowski

  Ekspert ds. profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych